Wyprawka dla oseska – lista obowiązkowa

Kupując wyprawkę dla oseska, nie daj się porwać amokowi nabytków! Starannie dobieraj rzeczy, by po porodzie nie okazało się, że brakuje ci czegoś istotnego.
Sprawdź, co koniecznie musimy mieć między innymi do spania, do karmienia jak też na spacer z maluchem – na różne pory roku.

Kupowanie wyprawki dla noworodka powinniśmy zacząć już w 7. miesiącu ciąży – w taki sposób, byś nawet w wypadku przedwczesnego urodzenia była przygotowana na przyjście na świat dziecka.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w niniejszym artykule kwestie i chcesz zobaczyć więcej informacji na taki temat – kliknij tu (https://www.reklamywiktor.pl/).

Nie kupuj jednak zanadto wielu rzeczy – niemowlę już po pierwszym miesiącu może wyrosnąć z ubranek w rozmiarze 56 cm.

ubranka dla niemowląt

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Bazą wyprawki niemowlęcej są oczywiście ubranka dla niemowląt – wybieraj tylko te z naturalnych surowców (bawełny albo flaneli). Powinniśmy je parę razy przeprać, by je zmiękczyć i ażeby wypłukać z nich chemiczne substancje, jakimi są nasączane odzienia przez producentów. Kupując ubranka dla niemowląt, kieruj uwagę, czy nie posiadają przykładowo guziczków na plecach, zatrzasków a również, czy dadzą rozpiąć się na całej długości. Już niedługo przekonasz się, iż owe drobnostki są bardzo ważne! Wybieraj najprostsze modele – bez falban, dekoracyjnych aplikacji itd. Przy temperaturze powietrza wynoszącej 20°C niemowlę musi mieć na sobie śpiochy czy też body oraz kaftanik z długim rękawem. Dla osłony przed słońcem i wiatrem możemy włożyć cienką bawełnianą czapkę (w domku czapka nie jest konieczna). Do okrycia wystarczy cienki koc. Łóżko, materacyk, podgrzewacz itd.

bez nerwów zdołamy nabyć bez wychodzenia z domku, bo w tym wypadku, towar ma wyglądać tak jak na zdjęciu oraz spełniać określone normy jakości.