Jak skompletować wyprawkę dla potomka?

Kupno wyprawki dla malucha to jedno z pierwszych wyzwań, jakie stoi przed początkującymi rodzicami.
Siłą rzeczy nie znają się oni na dziecinnych przedmiotach, a każdy, kogo pytają o radę poleca im coś innego.

Nawilżacz do pokoju dziecka

Autor: easement
Źródło: http://www.flickr.com/photos/easement/2729375921/
Z tej przyczyny ja (żeby jeszcze bardziej mieszać w głowach) przedstawiam przewodnik po wyprawce. Ponieważ sama świetnie zdaję sobie sprawę z tego, ile absolutnie niepotrzebnych przedmiotów młodzi rodzice potrafią nabyć, skupię się wyłącznie na totalnie niezbędnych akcesoriach, bez jakich rodzic się nie obędzie. Mym sądem lepiej jest mieć na początku zbyt mało rzeczy i w przyszłości coś dokupić (bądź dostać w podarku) aniżeli kupić wszystko, co wciska sprzedawca w sklepie i później zastanawiać się, do czego miało to posłużyć oraz jak to się stało, iż przez pierwszy rok kompletnie nie było potrzebne.
śpiący kot

Autor: Lindsay Attaway
Źródło: http://www.flickr.com

ubrania dla niemowląt

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Ubrania dla niemowląt. Najogromniejszy kłopot przy sprawunkach zawsze jest z wyborem typu i ilości ciuszków. Szkół jest mnóstwo, i pewnie każda matka ma inną hipotezę w tym temacie. body – najodpowiedniej nabyć zapinane na przodzie, nie zaś zakładane przez głowę, ponieważ z początku z trudem będzie to przekładanie szło. Kiedy mamy dzieci zimowe, nabądź body z długim rękawkiem. Gdy dzieci są wiosenno-letnie to body powinny być w większości z króciutkim rękawkiem. Pajace, a więc śpioszki z długimi rękawkami, również nabywamy w ograniczonej ilości. Część z nich trochę grubsza, część zwyczajna z bawełny. Liczba proporcjonalna do body. Gdy dziecko jest wiosenno-letnie wówczas w miejsce pajacyków możesz kupić śpioszki.

To, co jest najbardziej nieodzowne to pieluszki wielorazowe, które pełnią nadzwyczaj dużo rozmaitych ról (prześcieradła, śliniaki, ściereczki, chustki etc.). Bezwzględnie należy je posiadać. Moim sądem 5 sztuk pieluszek tetrowych i jedna sztuka flanelowej (jest bardziej miękka) powinny starczyć na dziecko