W jaki sposób wybrać doskonałą placówkę wychowawczą dla trzylatka?

Wybierając placówkę dla brzdąca, zwykle kierujemy się praktycznymi względami (przykładowo odległość od mieszkania) oraz wychowawczymi (zależy nam, ażeby brzdąc miał rytmikę etc).
Lecz ważniejsze jest to, ażeby przedszkole było dla czterolatka miejscem przyjaznym.

Jak je zidentyfikować? Czterolatek powinien się czuć bezpiecznie. To jego fundamentalna emocjonalna potrzeba, jaką zaspokajają rodzice a także bliscy. Stąd ich obecność w czasie przedszkolnej adaptacji będzie niezbędna. Adaptacja to proces, w jakim dziecko stopniowo obdarza ufnością nowe miejsce i osoby. Śmielszym berbeciom starczą niekiedy dwa dni, by poczuć się pewnie. Drugie czasem dopiero po kilku tygodniach zdolne będą do rozłąki, a i to jedynie na chwilę.
Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Autor: Weselni Paparazzi
Źródło: abcslubu.pl
W wielu przedszkolach organizuje się okresowe spotkania dla czterolatków i ich rodziców. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci poznają nowiutkie miejsce jak też obowiązujące w nim reguły. Trzylatek potrzebuje czasu, aby zrozumieć obyczaje grupowego życia. Powinien wiedzieć, o co trzeba się spytać pani, w jaki sposób wyglądają posiłki, w jaki sposób porządkuje się zabawki. W czasie adaptacji może się tego nauczyć. Jeśli te spotkania nie wystarczą, by nasze dziecko zadomowiło się w nowym miejscu, rodzice powinni móc towarzyszyć mu również po rozpoczęciu roku szkolnego. Dziecko musi decydować, czy, co oraz jak wiele je. Nie wolno go nagabywać ani nakłaniać.

Przedszkole powinno zapewnić mu stały dostęp do wody.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem namawiamy Cię – zajrzyj na następną witrynę i dokonaj oceny (https://klubtanca.pl/) naszych opisów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości – zwróć się do nas!

Dziecko wymaga zdrowej Diety, lecz nic na siłę. Karmienie kogoś mimo woli jest gwałceniem jego nietykalności cielesnej.