Jakimi metodami fachowo wydłużyć włosy w zakładzie fryzjerskim i samodzielnie

Często dzieje się tak, że włosy, mimo wszelkich przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych, nie chcą urosnąć lub jest ich niewiele. Jeśli nie możemy pomóc im w inny sposób, warto zastanowić się nad wydłużeniem włosów.

jak przedłużać włosy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Ale tak naprawdę, jak przedłużać włosy?
Bywa tak, że decyzja o przedłużeniu nie jest przemyślana w stu procentach. Warto wtedy wykorzystać domowe sposoby przedłużania włosów. Idealnym wyborem jest sposób na tzw. klipsy, a więc wydłużanie włosów taśmami włosów umieszczonych na klipsach.

Czy jesteś zdania omawiany wątek jest niesamowicie ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na polecany artykuł – tam znajdziesz równie intrygujące informacje.

Jesteśmy w stanie przeprowadzić to w pełni samodzielnie. Wystarczy podzielić włosy pasmami i doczepić do nich pasmo włosów. Dzięki tej metodzie dowiemy się, czy długie i gęste włosy pasują nam i czy dobrze czujemy się w takim uczesaniu. Dużą wygodę zapewnia fakt, że „doczepki” można w każdej chwili zdjąć i wrócić do poprzedniej fryzury. Kiedy mamy nastrój na diametralną zmianę, jednak zdajemy sobie sprawę, że równie szybko może zostać niechciana, najlepszym sposobem staje się po prostu… peruka. Z jej pomocą osiągniemy wymarzoną fryzurę i w razie potrzeby po prostu ją zmienimy lub ściągniemy. Jeśli jednak chcemy oddać nasze włosy pod opiekę specjalistów oferta salonów fryzjerskich jest bardzo szeroka. Znaną metodą jest także keratynowe wydłużanie włosów. przy pomocy ciepła, pasma włosów mają keratynową łuskę na swoich końcówkach. Pod wpływem wysokiej temperatury pasemka scalają się z prawdziwymi włosami. Choć do tego zabiegu stosowana jest temperatura 180 stopni, to i tak jest ona mniejsza niż ta, którą stosujemy np. przy używaniu prostownicy. Metoda zapewnia wygodę przez trzy miesiące. Po tym czasie pasemka usuwa się za pomocą specjalnego urządzenia. Łatwym i popularnym rozstrzygnięciem pytania „Jak przedłużać włosy?” jest sposób japoński. Chodzi o to, aby przymocować pasmo za pomocą warkoczyka i niewielkiej gumki. Takie przedłużenie utrzymuje się ok. 1 miesiąca. Jedną z nowszych metod wydłużania jest wykorzystanie w tym celu lasera. Połączenia pomiędzy włosami a pasemkami są delikatne, lekkie i niemal niedostrzegalne. „Doczepki” utrzymują się do sześciu miesięcy.

Farbowanie lub prostowanie absolutnie ich nie niszczy. Metoda ta jest naprawdę długotrwała.
Sposoby przedłużania włosów pomagają nam w osiągnięciu wymarzonych fryzur. Należy więc zapoznać się z usługami zakładów fryzjerskich i wybrać to, co najlepsze dla nas.