Potomstwo to żywe srebro – tak zwykło się mawiać, ponieważ są bardzo żwawe i potrafią biegać cały dzień bez wytchnienia

Niejedno dziecko musi dostać porcję ruchu. W przeciwieństwie do osoby starszej, która uwielbia posiedzieć w spokojnym mieszkaniu z gazetą albo przed telewizorem, dziecko musi się wyszumieć oraz wybiegać.

Najlepiej, kiedy ma możliwość zrobić to na świeżym powietrzu – w parku z przyjaciółmi. Jednakże nie zawsze jest taka szansa, gdyż na przykład późną jesienią możemy wyjść z urwisem na przechadzkę, ale z pewnością nie na calutki dzień.
Jeżeli na dworze jest kiepska pogoda i niestety jesteśmy zmuszone z dzieckiem siedzieć w mieszkaniu, to doskonale wiemy czym to grozi. Mały szkrab z niespożytą energią będzie biegał po całym domu i nie będzie w stanie sobie znaleźć zajęcia. Jeżeli jeszcze, nie daj boże, mamy lokum na parterze lub nasze mieszkanie (choćby tylko przedpokój) jest wyłożone płytkami, a nasz szkrab pociąga nosem i jest lekko przeziębiony – to musimy uczynić wszystko, aby nie zachorował. Musimy go zatem porządnie ubrać oraz założyć mu kapcie.

Jeżeli myślisz, że niniejszy artykuł jest godny zainteresowania, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony wpis – on też Cię zainteresuje.

Dzieci najbardziej lubią chodzić tylko w skarpetkach, ale możemy nauczyć je zakładania domowego obuwia.

spływy kajakowe

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
Kapcie dla dziecka są niezwykle istotne, ponieważ kształtują u malucha dobre stawianie stopy na podłożu. Na dodatek, istotne, aby każde maleństwo posiadało własne nowe buty oraz kapcie, gdyż powinno przystosować je do profilu swojej stopy i stylu chodzenia.

Wobec tego, tak jak mamy możliwość młodszym potomkom dawać do noszenia ciuchy po starszym rodzeństwie, tak buty każdy musi mieć nowe. Tym bardziej, że papucie dzisiaj są przepiękne i będą podobać się każdemu szkrabowi.