Masz dziecko? Dowiedz się, kiedy należy zgłosić się na wizytę do logopedy

Każdy rodzic chce, by rozwój jego dziecko przebiegał właściwie. Toteż z radością w oczach patrzymy, gdy pociecha zaczyna siadać, chodzić, a potem wypowiadać pierwsze słowa. Niestety niekiedy ma problem z poprawną wymową, co jest przyczyną naszych trosk. Aby jak najszybciej uporać się z tą trudnością, potrzebny jest nam sprawdzony logopeda Poznań. Kiedy umówić się na wizytę?

logopeda

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą oznaką, że pomoc logopedy jest nieunikniona, to kłopoty z wymową. Trudności mogą nie tylko odnosić się do seplenienia. Maluch może również mówić przez nos, zamieniać głoski dźwięczne na bezdźwięczne lub nie wymawiać samogłosek ustnych. Rodzice nie mogą przekładać wizyty także w wypadku, gdy niepokoją się, że dziecko ma słaby słuch. W jaki sposób to odkryć? Szkrab nie przychodzi do ciebie mimo, iż parę razy go o to prosisz bądź przywołujesz go z drugiego końca pokoju, a on nawet nie odwróci główki. Lepiej jest sprawdzić czy wynika to z jego nieusłuchania, czy może występują jakieś zmiany anatomiczne w budowie narządu słuchu. Im wcześniej odkryjemy nieprawidłowości, tym łatwiej będzie je skorygować. Poza tym logopeda będzie niezbędny, gdy maluch się jąka albo mimo, że ma już trzy lata – komunikuje się jedynie za pomocą sylab bądź rozmawia dużo mniej aniżeli dzieci w podobnym wieku, z jakimi bawi się w piaskownicy. Warto jest obserwować zachowania swojego brzdąca, aby móc jak najszybciej zareagować. W czym pomoże nam specjalista? Zależnie od tego, jaka jest przyczyna niewłaściwego mówienia, mogą być to na przykład specjalne ćwiczenia, jakie uchronią go przed późniejszymi kłopotami z czytaniem, pisaniem oraz mówieniem. Trudności z poprawną wymową mogą również być spowodowane trzecim migdałkiem, co zmusi nas do wizyty u laryngologa, który zdecyduje czy migdałek trzeba wyciąć.

psycholog

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zaś spostrzegłeś inne kłopoty u swojego dziecka, np. niechęć do zabaw z innymi maluszkami, jąkanie, obgryzanie paznokci lub zazdrość o młodsze rodzeństwo, musimy sprawdzić, co sądzi na ten temat psycholog dziecięcy Poznań. Nie przekładaj wizyty, gdyż wbrew temu, co myślisz, nie jest ona powodem do wstydu.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje (https://apteczka-madrali.pl/105-wymioty) w odniesieniu do omawianego postu. Przeczytasz w tamtym miejscu zbliżone publikacje, które niewątpliwie Cię zafascynują.

Lepiej jest spotkać się ze specjalistą oraz odzyskać spokój albo rozpocząć konieczną terapię, aniżeli niepokoić się, iż nasze dziecko nie rozwija się odpowiednio bądź jest zbyt nerwowe. Niekiedy już jedna wizyta wystarczy, aby odzyskać spokój i pozbyć się strachu.