Niekiedy pada wątpliwość, co będzie lepsze w sklepie – lada chłodnicza czy może regał? Jak myślisz, co warto wybrać?

Wielu założycieli mniejszych sklepów spożywczych z reguły nie wie, co wybrać, czy kupić ladę chłodniczą, a może na regał? Można wpaść też myśl, że może najdogodniej będzie jak się zdobędzie oba urządzenia. Na pewno nie opłaca się kupowaćbez potrzeby dodatkowych urządzeń, bo wybór właściwego urządzenia chłodniczego wspomoże w wybraniu wyposażenia oraz określenie formy sprzedaży.

Lady chłodnicze są najdogodniejsze do pracy na stanowiskach z mięsem, lecz również wędliniarskich i z nabiałem.

Kiedy zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to nie wahaj się tylko odkryj www, a odnajdziesz tu pokrewne, ciekawe informacje na ten temat.

Czyli wszędzie tam, gdzie artykuły dobrane przez klienta kraja, waży i wydaje sprzedający. Lady chłodnicze godzą na wystawienie na jednej poziomej płaszczyźnie wystawowej dużą liczbę produktów, do jakich dostęp będzie miała jedynie personel. Kupujący zaś oglądają je przez szybę frontową i zamawiają określone artykuły u pracownika sklepu. Urządzenia takie posiadają zazwyczaj dodatkową komorę do przechowywania, dzięki nie personel łatwiej może uzupełnić braki na wystawie.

sklep spożywczy

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com

Regały chłodnicze pozwalają zaś na ekspozycję towarów wymagających niewielkiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Artykuły są ustawiane pionowo na półkach, w ten sposób regał zabierze z pewnościąo mniej miejsca niż lada. Klienci sami dokonują wyboru sięgając po artykuły, które znajdują się na regale. Jednocześnie w taki sposób można sprzedawać jedynie produkty spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najbardziej znanych krajowych wytwórców witryn i regałów chłodniczych można zaliczyć Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc widzimy to czy wybierzemy ladę chłodniczą czy może regał, zależy od licznych czynników. Przede wszystkim musimy ustalić, co będziemy sprzedawać i jakiej wielkości będzie nasz sklep.

Jeżeli mamy sklep z mięsem to problemu w zasadzie nie ma, bo wiemy, że najważniejsze są dobre lady chłodnicze. Jeśli zaś mamy sklep spożywczy, to najpewniej kupimy ladę chłodniczą, ale prawdopodobnie regał teżbędzie niezbędny. Większość jest zależna od wielkości naszego sklepu, bo w końcu większy sklep, a do tego samoobsługowy to na pewno większe okazje ekspozycyjne i aranżacyjne. Dobrze takiego sprzętu szukać w internecie wpisując na przykład w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.