W jaki sposób podatnik może pomóc fundacjom?

Mocno szanuję takie fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. Zwłaszcza dzieciom i takim osobom, które w zasadzie bez pomocy ludzi dobrej woli nie poradzą sobie. Przykładowo słynna polska aktorka – a mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która z pewnością ma fundację z dobroci swojego serca.

Czyli masz możliwość drogi internauto wspomóc prowadzoną przez nią fundację: absolutnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Naturalnie nie mówię, że jedyną alternatywą jest Anna Dymna, jednak niewątpliwie ten wybór jest niemal na wagę złota. Wcale nie przesadzam!

A więc gdy będziesz planować nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, najzwyczajniej powinieneś wybrać tę fundację, która jest w Twoim guście. Bo wiadomo – jeden człowiek pragnie wspomóc południowoamerykańskie lasy, inny zwierzaki, a jeszcze ktoś inny dzieci. Wychodzę z tego założenia, iż trzeba pomagać, i tak naprawdę nie jest istotne komu pomagamy. Tzn. to jest oczywiście istotne, lecz w dużym błędzie są takie osoby, które przykładowo twierdzą, że pomaganie np. zwierzętom nie ma sensu, bo to człowiek jest najważniejszy. Sadzę, iż trzeba niejako pomoc dystrybuować bardziej równomiernie.

Nie zwlekaj – kliknij hiperłącze (http://www.ipschool.pl/en/przedszkole) i raduj się stworzonymi tam kolejnymi artykułami. Zapewne poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Zachęcam w związku z tym do spierania maluchów.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba również przypomnieć, iż w wielu przypadkach popełniamy taki błąd, że przekazujemy 1% takim organizacjom, które w sumie miewają bardzo duże kłopoty z na przykład fachowym rozliczaniem wszelkich dotacji i wydatków. Później tego typu fundacje są niejako na czarnej liście – czyli nawet jeżeli podarujemy im swój 1%, to i tak kasa „niestety” nie dojdzie do nich. W Internecie jest przydatna lista, która pokazuje to, które miejsca są w porządku. A w końcu warto starać się o to, aby 1% podatku lista organizacji była świetnie nam znana – nie chcemy popełnić takiego błędu, który będziemy mogli poprawić w przyszłym roku. Poczytajcie w tym miejscu – ciąg dalszy.

Warto również mieć na uwadze, że tak jakby dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy są w zupełności darmowe. Naturalnie nie każde, lecz trzeba pamiętać, iż bardzo często to jest tak, że program jest za free, a najzwyczajniej zarabia nieco, ponieważ współpracuje z jedną z fundacji. Sam użytkuję program do rozliczania pit – właśnie darmowy. Ogólnie nie narzekam. Wszystko jest OK. Mam ogromną nadzieję, że po zaznajomieniu się z moimi wypocinami choć jedna osoba odnajdzie w Sieci taką organizację, która jest godna szacunku.