Rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia oraz maja. Podano już rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu.
Obecnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku od 3 do 6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 km.

Kiedy szukasz dokładnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod tym linkiem (https://sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Lancuszki_Meskie_Pancerka-203.html). Odnajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Jeżeli odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić opiekunom za dojazdy. Już dzisiaj jednak wiadomo, iż ze względu na zmiany w oświacie m.in. we Wrocławiu może być kłopot z miejscem w placówce dla każdego 3-latka. Może być to spowodowane zniesieniem obowiązku dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została na kolejny rok w przedszkolach.

Jeśli na omawiany wątek masz zapytania, to poznaj więcej detali (https://tablicowo24.pl/) na prezentowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje będą zapewne wartościowe.

W tym roku w przedszkolach trzeba będzie zatem pomieścić aż roczniki, a nie trzy jak dawniej. Ponadto zapowiadają się przekształcenia w wielu placówkach z powodu tegorocznej likwidacji gimnazjum. Jeżeli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty do rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?

salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą firmę albo studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i przebywającym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca w przedszkolu przyznawane są dzieciom z wielodzietnych rodzin, dzieciom niepełnosprawnym czy mającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnia elektroniczny system rekrutacji.