Pieluszki wielorazowego użytku

Nasze matki, nasze, czyli osób, którzy mają więcej niż 15 lat, stawiały na pieluchy tetrowe. Chociaż w sumie hasło stawiały na jest użyte bardzo na wyrost. W rzeczywistości było tak, że nie miały innego wyboru. Po prostu musiały do używania tego typu pieluch. Musiały się przy nich sporo napracować, ale nie miały innej możliwości. W dzisiejszych czasach istnieje alternatywna opcja, mianowicie pieluszki jednorazowego użytku. Bardzo dużo matek kupuje właśnie tego rodzaju pieluszki.

Przebierania dziecka

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com
Bo to wygoda, a jak wiadomo młode mamy są bardzo zaganiane, brakuje im czasu na cokolwiek i nie są w stanie wyobrazić sobie jak można było używać pieluszki wielorazowe. Jednak jest również sporo mam świadomych tego, że pieluchy jednorazowe, to duże marnotrawstwo pieniędzy , jak również ingerencja w środowisko, jakkolwiek by to nie brzmiało.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to na pewno usatysfakcjonuje Cię też kompleksowy wpis (http://www.pischool.pl/kontakt/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Z tego powodu te mamy są w stanie znaleźć czas na pieluchy, które można używać wiele razy. Niektóre mają kilka terowych pieluszek, ale mają również pieluszki, w których można wymienić wkład. Schną one szybko i faktycznie nie jest to żaden kłopot.

Ekologia jest najważniejsza
Ekologiczne możliwości wykorzystuje się w wielu sytuacjach. Jednak mało, komu wydaje się, że jego pojedyncze wybory mają wpływ na cała ziemię, a tak właśnie jest. Dlatego tak ważne jest, by funkcjonując w swym małym gospodarstwie domowym dbać o to, żeby wybierać ekologiczne rozwiązania. Po części ludzie to rozumieją i kupują sprzęty energooszczędne, zmieniają żarówki itp.. ale niewielu ludzi wie, że można kupić na przykład pieluszki ekologiczne. Bardzo często kupujemy jednak pieluszki jednorazowe.

Dlaczego?, bo to łatwiejsze. Niektórzy ludzie, którzy żyją w zgodzie z ekologią wybierają pieluchy, które da się używać parę razy. Kiedyś nie było to nic dziwnego. Z tego powodu rzeczywiście warto o tym pomyśleć. Zwłaszcza, że dziś kupując takie pieluszki nie musimy wybierać jedynie pieluch tetrowych.

Możemy wybrać pieluszki, które są jak majtki z wymiennym wkładem, który będzie niczym pampersy pochłaniał, co ma wchłonąć. Tego typu pieluchy i wkłady można prać w pralce, dzięki czemu zawsze będą czyste. Oczywiście pojedyncza pieluszka ekologiczna więcej kosztuje niż jeden pampers, ale jeśli będziemy patrzeć na ogół wydatków na pieluszki to, te ekologiczne są o wiele bardziej sensowną opcją.