Wyprawka dla dziecka- co warto zakupić na początku

Gdy spodziewacie się maluszka i po raz pierwszy przeglądacie oferty sklepu z artykułami dla niemowląt, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Nie obejdzie się bez listy zakupów! Sprawdźcie z czego powinna składać się wyprawka dla niemowlaka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym krokiem będzie zapewne kupno ubranek. Przy ich wyborze musimy pamiętać, by ubranka były uszyte z dobrej jakości bawełny. Dla noworodka przyda się około 5-7 zestawów, takich jak np. body na krótkim oraz długim rękawem, pajacyki, śpiochy oraz kilka ciepłych kaftaników, skarpetek, rękawiczki i dwie czapeczki. Zwróćcie uwagę na rozmiar – najlepiej wybrać ubranka w różnych rozmiarach od 50 do 62. Wtedy będziecie mieli pewność, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że noworodki rosną błyskawicznie, więc choć śliczne wzory są sporą pokusą to nie powinniście przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluszek to już zupełnie dowolna kwestia. Większy zapas na pewno nie pójdzie na marne! Możecie kupić pieluszki flanelowe lub jednorazowe. Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie używać drugiego rodzaju, to pieluszki flanelowe – – przydadzą się do wycierania dziecka na przykład podczas karmienia piersią. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluch z uwagi na wielorakie możliwości ich zastosowania! Jeśli dziecko przyjdzie na świat w czasie zimy przyda się także kombinezonik, który zabezpieczy przed wychłodzeniem.

Konieczny jest także kocyk kocyk bawełniany dla dziecka – najlepiej jeden gruby i jeden z cienkiego materiału. Specjalny rożek dla niemowlaka pomoże w usypianiu i ułatwi utrzymanie prawidłowej pozycji. Nie możemy zapomnieć też o niezbędnych kosmetykach i środkach do pielęgnacji. Poza tym dobrze jest porozmawiać z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie kupna apteczki dla niemowlaka. Niezbędne są także akcesoria takie jak: nożyczki do paznokci, mięciutka szczoteczka do włosów, butelki, mata do przewijania, wanienka, myjki frotte i miękkie ręczniki z kapturkiem. Większe zakupy obejmują rzecz jasna łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, płaska poduszka dla niemowlaka, 3 prześcieradła, materac i zabezpieczenie materaca przed zabrudzeniem. Warto kupić także uspokajający smoczek dla dziecka – zawieszka do smoczka.
Musimy zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego wykonany jest produkt. Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych niemowląt (tak samo jest z butelkami). Powinniście przemyśleć też kupno pozostałych gadżetów takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest przyjemnym dodatkiem, ale przede wszystkim ułatwi zachowanie czystości smoczka.

Dzięki sporządzeniu pełnej listy zakupów będziecie mieć pewność, że Waszemu dziecku niczego nie zabraknie a jednocześnie unikniecie zbędnych kosztów.