Czy wskazane jest zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Co roku wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą popularnością!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie istotne podczas wyboru najlepszego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest na pewno to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Poza tym w prywatnych przedszkolach zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku opiekunkom łatwiej zaobserwować, czy dzieje się coś groźnego.

Sprawdź też –

Wszystkie przedszkola gwarantują program podstawowy, ale możemy również wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, kiedy wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szzajęć Collegium Novum. W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują dużą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe wybierać z głową. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi satysfakcję, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak więc wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz obligatoryjne koszty dodatkowe – poczytaj. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, że przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić ten status przed zapisaniem dziecka do danej placówki.