Czy wskazane jest zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Co roku wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą popularnością!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie istotne podczas wyboru najlepszego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest na pewno to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Poza tym w prywatnych przedszkolach zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku opiekunkom łatwiej zaobserwować, czy dzieje się coś groźnego.

Sprawdź też –

Wszystkie przedszkola gwarantują program podstawowy, ale możemy również wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, kiedy wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szzajęć Collegium Novum. W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują dużą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe wybierać z głową. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi satysfakcję, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak więc wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz obligatoryjne koszty dodatkowe – poczytaj. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, że przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić ten status przed zapisaniem dziecka do danej placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*