Wspieranie umiejętności dziecka przez zabawę

Dzień Dziecka, urodziny, święta, bez względu na okazję pragniemy ofiarować naszym pociechom coś niezwykłego. Na jaki podarunek się zdecydować, żeby zobaczyć na ich twarzach pełen zadowolenia uśmiech?

Fantastyczny pojazd, który sprawi, że nudna zabawa w piaskownicy i na podwórku stanie się niezapomnianą przygodą to propozycja dla maluchów. Mały kierowca będzie mógł ładować do pojazdu ulubione skarby czy „materiały budowlane”.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy dentysta dublin cennik naszego opisu zachęcamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Pojazdy dla dzieci posiadają wygodne siodełka i łatwo dają się prowadzić przez maluchy – . Nie znudzą się dziecku nigdy, a poza tym, zmotywują do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

radosna dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Od dłuższego czasu dużym powodzeniem cieszą się na naszych podwórkach trampoliny. Trampolina oprócz widocznych korzyści relaksujących i rozrywkowych, usprawnia koordynację ruchową. Decydując się na wybrany model, trzeba uwzględnić kto będzie korzystał z batuty i gdzie znajdziemy na nią miejsce. Trampoliny ogrodowe, z reguły wyposażone są w siatkę zabezpieczającą, dzięki czemu dzieci mogą bez obaw cieszyć się tą formą rozrywki. Siatka do trampoliny w przypadku maluchów to element nieodzowny (do-trampolin), pamiętajmy o tym.

Z czytania wynikają same plusy, i nawyk czytania musimy w dzieciach zaszczepiać od maleńkości. Książki rozwijają bogaty, barwny i piękny język, rozbudzają ciekawość świata, uczą zachowań społecznych, poszerzają wiedzę i pobudzają fantazję. Same zalety żadnych wad.

Jeśli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle. Choć układanie puzzli to jedna z najbardziej wiekowych zabaw jakie wymyślono, ich popularność nie maleje.

Zaciekawił Cię ten komentarz ze strony? Jeżeli go nie popierasz, to namawiamy do sprzeciwu. Każda debata będzie mile widziana.

Dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Z tego względu, dobierając zabawki dla naszych dzieci, uwzględnijmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości.