Jakie zasady należałoby stosować przy praniu i suszeniu odzieży z wrażliwych surowców?

Czy pamiętasz w jaki sposób mogłabyś wykonać małą niespodziankę swemu kilkuletniemu synowi? Naturalnie można by nabyć mu jakąkolwiek zabawkę, ale może już pora, aby zacząć go powoli odczytywać jak niewielkiego mężczyznę?
Twierdzi się, że to nie szata zdobi osobę ludzką, wszakże czy też nie ma od tej niepisanej zasady żadnych wyjątków? Naturalnie, że są.

szlafrok chłopięcy

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym na to przykładem mógłby być stylowy szlafrok chłopięcy w np. odcieniu granatowym. Zamiast wszędobylskich samochodzików może posiadać typowe dekoracje w formie pasków albo umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorów. W wypadku takiego odzienia bardzo ważny jest też materiał, z którego był stworzony taki szlafrok. Nierzadko bywa to 100 procentowe mikrowłókno poliestrowe albo jedwab. Jeżeli idzie o kolorystykę, to dużo jest zależne od wieku dzieciaka, jednak ogólnie wiadomo, że płeć męska preferuje ubrania w mniej wyrazistych kolorach.
Oczywiście w wypadku wrażliwych tkanin należałoby pamiętać o podstawowych zasadach takich jak pranie z odzieżą w podobnych kolorach, przy czym pierwszych kilka prań nawet oddzielnie, ażeby nie pofarbować innych mieszczących się w pralce rzeczy. Czasami nie winno się też tego typu ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować lub (Zobacz więcej: pończochy na wesele) prać na sucho. Jeśli planujemy go suszyć w pralkosuszarkach, należy pamiętać o niniejszym, aby do jego osuszania nie wykorzystywać zbytnio wysokiej temp.

Jeżeli zamierzamy zachowywać te reguły nie wyłącznie do tego typu ubrania jak szlafrok chłopięcy, to na pewno będziemy się długi czas cieszyć z dobrego stanu naszego odzienia.