Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i pragniesz dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć trochę informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Miasto, to niejedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Słynie z wielu zabytkowych i zadziwiających punktów, a gmachy i działalności ściągają w całym roku ogromną liczbę zwiedzających. W nadchodzącym roku 2016 – Wrocław będzie spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co związane jest z radosnymi realizacjami i szeregiem sposobności i imprez. Każdy standardowy obywatel Państwa polkiego winien zwiedzić to miejsce.

ratusz we wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Ponadto – Wrocław bywa wielbiony przez studentów. Prestiżowy status szkół wyższych i interesujące oferty edukacji przyciągają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna zostałeś lokatorem Wrocławia, bądź w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę – warto poznawać rozległą i niezwykłą historię tego miasta. Powinno się zorientować, że ta miejscowość, to nie tylko wspaniały punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektury i muzea. To nade wszystko centrum, które posiada obfitą obyczajowość i z jakimi związane są liczne okoliczności z historii.

Dużo jest takich punktów, do których trzeba dotrzeć, szukać specjalnych placówek, czy konkretnie przeczytać karty dziejów. Jednym z takich miejsc, o jakich, niewiele wiemy i za pewne nie zdajemy sobie sprawy, jak wielka wartość zawiera jest Szkoła (tutaj) Żydowska we Wrocławiu – polecamy. Mijamy ją wielokrotnie, ponieważ sytuuje się nieopodal dworca autobusowego i kolejowego. Na pierwszy rzut oka – nie różni się niczym szczególnym od pozostałych szkół podstawowych, czy średnich.

szkoła

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak znajomo jednakże znawcom historii – to stare centrum, mianowane jest nazwą Szkoła (zobacz także mapy ścienne) dialogu – Etzchaim, ponieważ przez długie lata skupiła w ośrodku dzieci narodowości żydowskiej. Jej tradycja dosięga przedwojennych czasów. Wiele istotnych person troszczyło sie o jej funkcjonowanie i o sposobność uczęszczania uczniów żydowskiego pochodzenia oraz ich nauki. Powinno się w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to historyczne miejsce. Poszukujmy takich kątów we Wrocławiu.