Przygotowania do wesela

Ślub a także wesele, to jeden z ważnych dni w życiu, który zostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy pragnie, by wspominać te magiczne ślubne momenty jako niezwykłe, niepowtarzalne oraz wyjątkowe. Im bliżej terminu ślubu, napięcie zwiększa się, emocje przypominają o swym istnieniu. Jednakże musimy przecież w jakiś sposób zapanować nad organizacją wesela.

Aby ustrzec się niepotrzebnych kłótni jak też niemiłych niespodzianek nie możemy pozwolić sobie na podejście w stylu „jakość to będzie”. Dobry plan pozwoli zaaranżować ślub oraz wesele w najdrobniejszym szczególe. Im wcześniej poczniesz planować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zdumienie gości jak też bezcenne wspomnienia. Krok 1: Spotkanie rodzicieli oraz przyszłych małżonków. Dobrze, ażeby Wasi rodzice mieli sposobność do wcześniejszego spotkania jak też dwustronnego poznania się. Najlepszy ku temu nastrój będzie w rodzinnym domu Pana Młodego czy Panny Młodej (lub waszym, jeśli takowy macie). Takowe spotkanie jest też pierwszą okazją do rozmowy o organizacji ślubu.

wystrój sali na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Można delikatnie wybadać oczekiwania a także preferencje obydwu rodzin, co do charakteru uroczystości weselnych, panujących w konkretnej rodzinie tradycji oraz zwyczajów. Etap 2: Planowanie budżetu weselnego. Na starcie ustalcie jaki budżet chcecie przeznaczyć na organizację ślubu i wesela. Szczerze porozmawiajcie, jakie są wasze możliwości finansowe, wyczekiwania co do stylu wydarzenia oraz ilości zaproszonych gości i kto za co płaci. Unikniecie w taki sposób niepotrzebnych nieporozumień na dalszym etapie. Już teraz możecie rozpocząć układać wstępną listę weselników, jakich pragniecie zaprosić na wasz ślub i wesele. Będzie to punkt wyjścia do obliczenia przybliżonych kosztów waszego wesela. Powinniście również się zastanowić, czym planujecie pojechać do ślubu.

Wybierzcie odpowiadającą wam oraz waszym najbliższym (rodziciele, chrzestni, świadkowie) datę ślubu. W pierwszej kolejności zarezerwujcie terminy w restauracji i kościele (ewentualnie Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując termin w restauracji, trzeba połączyć to z rezerwacją noclegów dla weselników.
Krok 3: Zaproszenia ślubne. Niemały wybór zaproszeń możecie znaleźć w internecie, salonach z produktami ślubnymi jak też marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego fragmentu jakim są ozdoby weselne. W tym celu można wpisać w przeglądarkę wyrażenie: wynajem krzeseł w Warszawie bądź czerwony dywan Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*