Jak wyposażyć dziecko na letni wyjazd? Niezbędnym wydaje się być ciepła kurtka oraz szalik i czapka na zimę

Wyjazd potomka na obóz, zwłaszcza ten pierwszy, jest ogromnym przeżyciem dla całej familii. Szczególnie my, rodziciele, zadajemy sobie pytanie: „czy Monisia sobie poradzi”, „Kto Jacusia przypilnuje, żeby zupa spałaszował”, itd. W tym przed kolonijnym zamieszaniu wkładamy do plecaka potomka wszystko to, co naszym sądem może mu się przydać, a w szeregu przypadków zapominamy o sprawach niezbędnych. Oto co powinno znaleźć się w plecaku kolonisty. Zastanów się co dać dziecku na kolonie, żeby zbytnio nie obciążać plecaczka córki lub syna.

Oto wyprawka na tygodniowe kolonie. Środki czystości: szczotka do zębów w etui, pasta do mycia ząbków, mydło w pudełeczku, mały szampon, szczotka do włosów, plastykowy kubeczek, krem do opalania, papier toaletowy, 2-3 opakowania chusteczek higienicznych, 2 ręczniki (sprawdź na stronie). Jeżeli idzie o odzienie w plecaczku naszego dziecka nie powinno zabraknąć: 8 bawełnianych koszulek z krótkim rękawkiem, dwóch ciepłych bluz z długim rękawem, jednego dresiku, dwóch krótkich spodni, jeansów, sweterka, kurtki dla dzieci (nieodzownie z kapturem). Warto zadbać o zdrowie naszego dziecka, dlatego ważne jest odpowiednie ubranie na chłodne dni. Idealnym rozwiązaniem jest kamizelka, która nie tylko chroni, ale również ociepla ciałko naszej pociechy. Oprócz tego: kostium kąpielowy i bielizna: pidżama, 6 majteczek, 7 par skarpet.
Dla dzieci wybierających się w góry potrzebne będą buciki typu trapery jak też po jednej parze adidasów, tenisówek oraz sandałów (sweterek robiony na drutach). Nieodzownym elementem górskich eskapad jest ciepły ubiór. Sweter jest idealnym rozwiązaniem, który zatrzymuje ciepło,a dodatkowo nie obciąża naszego dziecka. Jeśli dziecko nie ma komórkowego telefonu, karta telefoniczna magnetyczna, 3 zaadresowane koperty z naklejonymi znaczkami, papier w kratkę, trzy długopisy jak najtańsze, prawdopodobnie i tak zginą).

Kliknij na proponowany serwis (https://tulibaby.pl/blog/jaki-kocyk-dla-noworodka-na-lato), a zgłębisz dane na opisywany wątek jeszcze bardziej – z pewnością okażą się nieprzeciętne i totalnie Cię pochłoną.

Nie dajemy latoroślom żadnych lekarstw o ile medyk nie zaordynował inaczej.

ubranka dla dziecka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak lekarz zalecił podawanie panaceów, to specyfiki przekażmy opiekunce, która będzie mieć pieczę nad naszym potomkiem. Jedzenie na drogę: zapas pożywienia pakujemy do oddzielnej torby. Ilość jedzenia uzależniona jest od czasu który dziecko ma spędzić w podróży

.

Nie należy potomkowi dawać termosów, jak też szklanych butelek z napojami, lepiej dać kilka niewielkich napojów bądź soków w kartonikach ze słomką. Sandwicze nie powinny być z wędliną i trzeba zapakować je dokładnie, żeby nie zatłuścić plecaczka. Dziecku możemy dać na drogę 2 jabłuszka, pomarańcze (obrane oraz opakowane), banany. Całość trzeba zapakować do odpowiedniej jakości plecaczka. Świetnie tę rolę spełni plecak Deuter.