Co warto kupić, gdy mamy pierwsze dziecko? Co jest pomocne? Co może być przydatne?

Opieka nad małym dzieckiem to duże wyzwanie, szczególnie jak jest to pierwszy niemowlak w rodzinie. Trzeba pamiętać o właściwej trosce, która zapewni naszemu maleństwu zdrowe i szczęśliwe wzrastanie. Żeby tak było trzeba pamiętać o wielu elementach, jakie spowodują, że taka opieka okaże się bardzo efektywna. Spośród różnego rodzaju rzeczy warto zwrócić uwagę na otulacze dla niemowląt. Owijanie noworodków i niemowląt zaraz po urodzeniu zalecają pediatrzy. To bardzo naturalna i znana od wieków metoda uspokajania małych niemowlaków.

otulacz dla niemowlaka

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

Otulanie da dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz działa uspokajająco na płaczące niemowlaki. Tego typu ograniczenie ruchów, a jednocześnie przyjemny dotyk tkaniny na skórze przypominają maluchom jak czas, kiedy były w brzuchu u mamy.

Zrobisz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co ma rzetelna oferta (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia-podlasia). Przekonaj się, że faktycznie dane na niej umieszczone są przydatne.

Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku w adaptacji do innych warunków, akceptacji ogromnej swobody ruchów. Jest to w stanie zmniejszyć objawy kolki u niemowlaków, gwarantuje spokojniejszy sen. Otulone niemowlęta dobrze śpią, bo mają rączki ograniczone otulaczem.

Zainteresował Cię ten post i musisz znaleźć podobne materiały? Kliknij więc ten odnośnik oraz zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.lonsdale-benlee.pl/whitwell_kurtka_meska_1036_ciemny_szary_xl-46127i)!

Bardzo istotne jak i przydatne są też nianie elektroniczne. Tego typu urządzenie poinformuje nas, gdy niemowlę właśnie się zbudziło i płacze. Taka niania składa się z nadajnika i odbiornika. Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu dźwięków, czyli płaczu czy gaworzenia przy pomocy mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji opiekuna. Często tego typu nadajnik przypomina trochę krótkofalówkę. W sklepach odnaleźć można nianie, jakie mają tylko nadajnik, zaś odbiornikiem będzie tu nasz telefon.

elektroniczna niania

Takie urządzenie działa bardzo sprytnie, bo zapisujemy w nadajniku po prostu numer, pod który dzwoni niania, gdy dziecko zaczyna płakać. Do wyboru są dwa typy takich urządzeń: analogowe i cyfrowe. W tych pierwszych sygnał jest ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Sprawia to, że czasami zdarzają się różnego typu zniekształcenia czy zakłócenia, które trochę przeszkadzają w używaniu takiego sprzętu. W modelu cyfrowym sygnał przekazywany jest w formie cyfrowej, dzięki czemu jak zdarzają się zniekształcenia i zakłócenia to w minimalnym stopniu.