Jak zadbać o tatuaż w okresie pierwszych dwóch tygodni po wykonaniu?

Oto warunki, jakie bezwzględnie uniemożliwiają tatuowanie: ciąża, epilepsja, choroby układu krążenia, skłonności do wydłużonego krwawienia, choroby skóry, niezagojone rozległe rany na ciele. Aby zrobić sobie tatuaż trzeba mieć skończone 18 lat (w przypadku wątpliwości trzeba przedstawić dowód osobisty).

Jak musimy się przygotować do samego zabiegu? Dobę przedtem nie powinno się pić trunków. Spożywanie alkoholu jak też przyjmowanie farmaceutyków podnoszących ciśnienie jak też narkotyków 24 godziny przed oraz po zabiegu jest kategorycznie zakazane. Może spowodować to wzmożone krwawienie, stąd mogą zaistnieć różnego typu poważne problemy. Na zabieg dobrze przyjść wypoczętym i najedzonym.

Tatuaż na plecach

Autor: Fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Po zrealizowaniu tatuażu powinno się spełnić kilka warunków dzięki jakim tatuaż zostanie na dłużej czytelnym. Co warto zrobić aby pomóc ciału w czasie gojenia?

Okład z maści założony po tatuowaniu ściągnij po 4-6 godzinach bądź innym zaordynowanym okresie. Należy oczyścić wytatuowane miejsce środkiem dezynfekcyjnym, osuszyć miękkim ręcznikiem (np. papierowym) oraz nasmarować wytatuowane miejsce cienką warstewką maści gojącej. Można przez pierwsze 3-4 dni nakładać folię na tatuaż. W czasie procesu gojenia zakazane jest chodzenie na solarium, chodzenie na siłownie.

Jeśli chcesz zbadać sprawę, poznaj nasz następny artykuł, w którym jest ciekawostka (https://perfumyinspirowane.pl/odpowiedniki-perfum-meskich/). Rozwieje ona wszelkie Twoje wątpliwości.

Gojenie tatuażu trwa blisko dwóch tygodni, do zupełnego złuszczenia się naskórka (czas ten może się trochę różnić zależnie od typu skóry, jej zdolności do regeneracji, a także rozmiaru tatuażu)- sprawdź na stronie.

Kilka dobrych porad. Smarowanie musi być powtarzane co najmniej 4-7 razy na dzień. Nigdy nie pozwól, aby tatuaż miał kontakt z wodą na nazbyt długo. Jeżeli do tego dojdzie to strupek spuchnie i odpadnie przedwcześnie. Może to być powodem wyblakłych plam na tatuażu. Staraj się unikać opinających tatuaż studio tatuażu szczecin ubrań i chropawych tkanin. W żadnym wypadku nie drap tatuażu, zagraża to powstaniem ubytków w tatuażu, które później trzeba będzie korygować na koszt własny.

Nasilenie barwy tatuaży kolorowych jest uzależnione od wygojenia się wytatuowanego miejsca jak też od kolorytu skóry danej osoby. Pamiętaj że pielęgnowanie wytatuowanego miejsca to tylko kilka dni dbałej opieki, a dzięki temu będziesz miał(a) wyrazisty i śliczny tatuaż na całe życie! Jak znaleźć najbliższy kompetentny salon tatuażu szczecin? Nic skomplikowanego. Starczy wystukać w Google hasło: studio tatuażu Szczecin – jeżeli zamieszkujemy w tym mieście.