Z jakimi kłopotami moglibyśmy pójść do psychologa rodzinnego?

Jeśli ty albo ktokolwiek z twoich najbliższych ma pewien problem, powinien pójść z nim do fachowca. Nieważne czy jest to kłopot z dzieciakami, z partnerem, czy rodzicami.

Na każdy kłopot psycholog ma zawsze rozwiązanie.
poduszki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Poza terapią indywidualną oraz grupową istnieje jeszcze odmienna postać leczenia psychologicznego. Jest to terapia (strona internetowa) rodzinna. Nie istnieje jedna standardowa szkoła terapii rodzinnej. Jeżeli gimnazjalista ma problemy w szkole albo ojciec stracił pracę, wtedy psycholog rodzinny bardzo rodzinie może pomóc. Spotkanie w terapii rodzinnej dotyczy każdego członka rodziny. Dlatego też uwaga psychoterapeuty skoncentrowana jest na każdym uczestniku terapii, a nie tylko na jednej osobie.

Masz ochotę wiedzieć więcej z tego interesującego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Po prostu idź tutaj (https://jadenapodlasie.pl/blog/artykul/podroz-szlakami-polskich-tatarow) i przejdź do następnej witryny.

Na tego typu terapii terapeuta musi być obojętny względem wszystkich i nie może brać strony żadnego uczestnika terapii. Rodzina na tego typu terapii nie jest oceniana. Terapeuta pragnie zrozumieć wszystkich i próbuje rozwiązać kłopot. Nie próbuje też wytypować winnego zaistniałej okoliczności oraz nie twierdzi kto ma rację.

Formą terapii rodzinnej jest terapia par. Ma ona za zadanie odbudować albo zbudować od nowa dobrą, satysfakcjonującą więź między partnerami. Terapia tego typu tyczy się zarówno obecnych kłopotów jak i niewyjaśnionych dotąd problemów. Koncentruje się na zrozumieniu aktualnych źródeł kłopotów i wyposaża małżonków w narzędzia, jakie zezwolą w przyszłości rozwiązywać nieporozumienia samemu. Proces takiej terapii opiera się na kooperacji obydwu partnerów. Niezwykle ważna jest więc argumentacja do zmiany obydwu osób.

Terapia małżeńska ułatwia partnerom konstruktywne rozwiązanie problemów i polepszenie ich stosunków. Dopomaga ona wyjść z kryzysu oraz znaleźć porozumienie. Terapia małżeństw prowadzona jest wyłącznie przez doświadczonych terapeutów.