Ewolucja klocków Lego

Ci , którzy urodzili się w latach ’80 XX w, z pewnością pamiętają czasy, w których figurki lego i inne dość drogie zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach albo na zachodzie. Każdy chłopiec marzył o tym, żeby rodzina mieszkająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego momentu inżynierowie Lego potrafią zaskakiwać dzieci coraz to nowymi rodzajami klocków i zabawek. Serie klocków możemy rozdzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics.

Jeżeli znalezienie dodatkowych danych na omawiany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę (https://www.e-plastyczny.pl/markery-i-pisaki), na jakiej je z pewnością zobaczysz.

O ile klasyczne są prawdopodobnie wszystkim niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałabym napisać kilkanaście zdań o Technics.

Każde maleństwo rozwija się poprzez obserwowanie rodziców. O ile pragnienie bycia kierowcą zwykle dotyczy małych mężczyzn, to dziewczynki naśladując mamę, częściej widzą siebie w roli małej gosposi. Ogromną frajdę przy tym, sprawi im zabawa w dom. Dla dziewczynek bardzo dobrym podarunkiem będą więc mebelki dla dzieci, oraz przedmioty typu mała kuchenka do gotowania.

Widzimy, że zabawki tańsze, wyprodukowane w Chinach lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, kupującym, wydają się być w porządku ze względu na niskie koszty, stanowią spore zagrożenie dla naszych najmłodszych. Nie spełniają standardów, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej, nie tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, niewielkie elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład chemiczny. Czasem zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo nafaszerowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, dziecko będą cieszyć klocki. Ponieważ są wytwarzane w różnych odmianach, z łatwością dobierzemy takie, które sprawią największą przyjemność dziecku, któremu chcemy zrobić prezent. W najczęściej utożsamianej z klockami marce LEGO, ciekawą propozycją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które mimo pozornie innej kategorii – są konkurencją dla lalki barbie. Wytwarzane w ślicznych kolorach, dostępne są w zestawach z domkiem, autem, a nawet gabinetem weterynaryjnym – polecana strona.