Które zabawki kupować maluchowi?

Zabawki musi posiadać już parotygodniowe dzieciątko. Rozwijają, bawią, kształcą. Lecz mogą być również przyczyną kłopotów. Jak kupować zabawki dla bobasa, ażeby były one dla niego pewne?
Dużo mówi się o tym, że własne zabawki powinno posiadać już nawet kilkutygodniowe maleństwo.

Nie służą one już albowiem, jak kiedyś, jedynie do zabawy. Dzięki nim dzidziuś rychlej poznaje świat, naucza się nowych kształtów, kolorów i brzmień. Toteż nowocześni rodziciele bądź babcie nie mają wyrzutów sumienia, kiedy nabywają maleństwu następne grzechotki, układanki bądź maskotki, wszak to wszystko po to, ażeby niemowlę harmonijnie się rozwijało. Jeśli idzie o zabawki sklep internetowy ma ich w ofercie bez liku .

krajobraz - zabawki

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie zabawki kupować niemowlakom? Zabawki dla niemowląt powinny być w mocnych (przykładowo czarno-białe) albo mocnych odcieniach – koralowym, żółtym, zielonym. Sprawdzają się te, na jakich silnie uwydatniono buzie, np.

Namawiamy Cię, byś wszedł na łącze do witryny. Tam znajdziesz kolejne bardzo interesujące treści na zbliżony temat do tego, który widnieje na tej witrynie.

klocki z narysowanymi oczami bądź ustami, albowiem maluszki skupiają wzrok właśnie na tychże elementach. Około 3.–5. miesiąca życia, kiedy dziecko zaczyna ogarniać świat nie jedynie wzrokiem, ale również dotykiem, warto kupować mu zabawki o zróżnicowanej fakturze, przykładowo chropawej czy pofałdowanej. Później, około 5.–6. miesiąca, gdy bobas umie już chwytać różne przedmioty, ciekawe robią się dla niego zabawki wydające dźwięki po uchwyceniu ich albo potrząśnięciu.

Najodpowiedniej jeżeli zabawki dla dzidziusiów zrobione są z plastiku, na zabawki z drewna przyjdzie czas, więcej przeczytasz tam – Kliknij tutaj. Pożądane w tym wieku są różnego typu grzechotki, przytulanki lub układanki.