Pieluchy wielokrotnego użytku jako produkt dla dziecka coraz popularniejszy w kraju jak i na świecie

Pieluchy wielorazowe są coraz bardziej popularne również w kraju jak i na świecie. Zwłaszcza temu, że są odpowiednie dla dziecka oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielokrotne są coraz bardziej popularne również w Polsce jak i na świecie. Przede wszystkim dlatego, że są zdrowe dla niemowlaka oraz ekologiczne. Bywają uszyte z tkanin oddychających, a więc nie przegrzewają pupy dziecka.

otulacz

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
A co najważniejsze, są naprawdę proste w użyciu. Nie ma konieczności ich ani gotować, ani prasować! Dla maleństwa najlepiej sprawdzają się otulacze szyte z wodoodpornego materiału PUL oraz tetra. Takie maleństwo i tak często się przewija, temu to najlepszy i również tani zestaw. Otulacze trzeba zmieniać co 5 przewinięcie. Warto mieć także do niego ze 2-3 pieluszki formowane, które użyjemy w czasie wyjścia czy podczas drzemki.

Pieluszki wielorazowe także na polskim rynku są coraz więcej znane i lubiane. Ale, pielucha z materiału XXI wieku to jest nie tylko tetra, ale produkt wszechstronny, wygodny i przyjazny zarówno dla maleństwa, jak i dla opiekunów.

Do tego dochodzą też pieluszki z kieszonką. Są one z dwóch warstw. Ta od strony pupy dziecka uszyta jest z mikropolaru, który oddaje wilgoć do wnętrza pieluszki a skóra dziecka zostaje sucha. Powłoka zewnętrzna uszyta jest z PUL czyli oddychającego poliester, który zabezpiecza ubranie przed zamoczeniem. Obydwie powłoki tworzą kieszonkę, w której dajemy wkładkę chłonną: z mikrowłókna, bawełniana, z bambusa, konopi lub zwykłą pieluszkę z tetry.

Jeśli interesuje Cię tego typu tematyka, zerknij na źródło w tamtym miejscu zamieszczone również Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij ten link!

Przeważnie pieluszka nabywana jest w zestawie z wkładką.

Najbardziej znane są pieluszki w praktycznej kategorii one size, inaczej od urodzenia dzieciatka do końca czasu pieluchowania. Plusem pieluszki z kieszonką jest bardzo szybki czas schnięcia – osobno suszymy pieluszkę i wkładkę, możność stosowania różnych wkładek i regulacji chłonności i prostotę stosowania. Do niedawna dużym ograniczeniem dla mnóstwa rodzicieli była cena. Pomimo że w rozrachunku końcowym na wielorazowe pieluchy wydajemy zaledwie połowę kwoty w porównaniu do jednorazówek, to pieniądze trzeba wydać w pierwszych dniach życia dziecka.