Skwer do zabaw dla dzieci na twoim osiedlu

Kiedy mamy niewielkie dzieci chcemy, aby miały miejsce do zabawy. Kiedy żyjemy w swoim, wolno stojącym domu, wygospodarowanie wystarczającej przestrzeni nie będzie zbyt trudne.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Co jednak począć wówczas, gdy mieszkamy w centrum miasta, na dużym osiedlu, gdzie trudno o prosty skwer a co dopiero o wydzielony obszar dla najmłodszych?
Nowo powstające osiedla już w swoich planach zawierają place zabaw. Jeżeli jednak jesteśmy rezydentami starej kamienicy, chyba nie zaznamy tam takiego luksusu. W tej sytuacji warto zgłosić się do wspólnoty osiedlowej z prośbą o wykonanie tego rodzaju projektu. Jeśli dobrze się zmobilizujemy z innymi rodzicami z okolicy, będziemy mogli wyprawić swoje pociechy na place zabaw już w przyszłe wakacje. Bowiem tego typu projekty finansowane będą ze środków remontowych, opłacanych każdego roku przez mieszkańców. Zatem nie będziemy musieli opłacać inwestycji ze swojej kieszeni – Magic nets.
płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Warto już gotowy projekt złożyć do zarządu, wtedy będziemy mieli większą szansę na triumf.

Jeśli omawiany temat okazuje się dla Ciebie interesujący, to odwiedź (https://asterion.com.pl/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie bardzo interesujące.

Musimy zawrzeć tam kosztorys, przedstawić firmę, jaka zajmie się wykonaniem, spisać wszystkie materiały, np. siatka na plac zabaw do skutecznego odgrodzenia, huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia ku uciesze najmłodszych. Można również pomyśleć o urządzeniach treningowych dla dorosłych, jest to ostatnio bardzo popularny trend w tego typu miejscach. Do realizacji tego przedsięwzięcia, siatka na plac zabaw będzie niezbędna. Będziemy wtedy mogli odgrodzić obszar i zamknąć go na noc, aby zapobiec dewastacji ze strony wandali – .

Poszczególny rodzic chce, aby jego dziecko miało obszar do zabawy blisko domu.

Jeśli w twej okolicy nie ma placu zabaw, weź sprawy w swoje ręce i zgłoś się do zarządu wspólnoty z gotowym projektem. Wówczas szansa na triumf będzie większa. Z pewnością wesprą cię rodzice innych dzieci zamieszkujących sąsiedztwo.