Blogi

Do niedawna, nikt nie wiedział, co to jest blog oraz czemu ma on służyć. Jednostki, które niegdyś pisały pamiętnik w wersji papierowej, nie roiły nawet, że kiedyś będą mogły to zapisać na kompie po czym będą mogły podzielić się swoimi wywodami z innymi ludźmi.

pokój dziecka

Autor: silentworks
Źródło: silentworks
Blogi stają się coraz to w wyższym stopniu powszechne, dlatego że możemy odnaleźć wiadomości z każdej sfery życia, zapisane przez osoby kompetentne. Naczelną wartością blogów jest wymiana opinii na interesujący nas w danym momencie temat. Nazwa „blog” wywodzi się z języka angielskiego od wyrażenia web log. To pewien wariant strony internetowej komponujący się z specyficznych, różnorodnych jak też uporządkowanych chronologicznie wpisów. Ładu na owej stronie www pilnuje jej posiadacz, a jednocześnie twórca. Blogi z reguły umożliwiają archiwizację wpisów oraz ich kategoryzowanie. Komentowanie wpisów przez drugich użytkowników jest czynnością codzienną. W oczekiwaniu na komentarz czy komentując wpis innego eksploatatora umieszcza się własne wypowiedzi. Wszelkie blogi traktowane są jako medium komunikacyjne i noszą miano blogosfery.

Typy blogów: można rozróżnić wiele typów blogów, przyjmując właściwe kryteria podziału. Ze względu na ich kierunek i poruszane w nich tematy: blogi osobiste, specjalistyczne. Jest pięć głównych gatunków blogów: blogi indywidualne – pisane w nich treści dotyczą życia osobistego autora. Pisane są zazwyczaj w celu podzielenia się własnymi ideami, praktykami i emocjami,
Takim jest np. (blog parentingowy), który tworzą i piszą rodziciele.

Zobacz ten użyteczny link (http://mdbplayground.pl/realizacje/) – prezentuje on zbliżoną tematykę i na pewno także Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj.

Blogi zawodowe – pisane w nich treści dotyczą zagadnień zawodowych. Zapisywane są na ogół w celach naukowych czy zawodowych.