Czemu warto składać puzzle?

Bez znaczenia czy to puzzle 5000 kawałków albo mały zestaw składanie puzzli ma wiele pozytywów, o których w trakcie zabawy nawet nie kojarzymy. Jest to nie tylko niezbyt kosztowna, lecz użyteczna i przynosząca dużo uśmiechu rozrywka.
Puzzle można znaleźć nie tylko w księgarniach, sklepach papierniczych, ale również w sklepach z zabawkami.

Tego rodzaju puzzle różnią się od siebie nie tylko firmą, ale głównie ilością elementów i motywem do składania przykładowo może to być widok, postać z bajki puzzle dora, zwierzęta, flora. Z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, coś co będzie zgodne z zainteresowaniami. Wybór jest bardzo duży, a koszty dostępne, dlatego też puzzle frozen albo z innym obrazkiem są coraz popularniejszym podarunkiem dla najmłodszych, ale też dla starszych – super puzzle dora.

praca

Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com
Puzzle djeco, trefl czy innej marki to zapewnienie nie tylko zabawy, lecz także i edukacja (Super-Edu-przejdź na naszą stronę ten odnośnik). Składanie naucza spokoju, kształtuje pamięć, łatwość koncentracji. Wybierając puzzle dydaktyczne gwarantujemy maluchowi lekcję liter, cyfr, barw albo kształtów geometrycznych. Puzzle djeco czy inne edukacyjne to umiejętność rozpoznawania elementów natury i otaczającego dziecko świata. Trzeba znaleźć odpowiedni motyw. Inne zalety z układania puzzli to praca w grupie, a też sprawność manualna – djeco.

Puzzle 5000 elementów idealnie odnajdą się jako ozdoba prawie każdej ściany, dlatego, że w trakcie układania można je ponaklejać na duży arkusz papieru, a później włożyć do antyramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*