Czapka dla dzidziusia – którą wybrać?

Przez główkę dzidzia traci nawet 30 proc. ciepła! Za oknami aura robi się coraz to chłodniejsza, toteż ogromnie istotne jest, by główkę noworodka bardzo dobrze chronić.

Jaką czapeczkę nabyć, aby spełniała swoją funkcję? Należyta ochrona główki berbecia jest konieczna, jeśli pragniemy zapobiec zbytniemu wyziębieniu się smyka oraz jego ewentualnej choroby. Którą jednak czapkę kupić?
podręczniki

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/
czapki broel

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze do niedawna pokutowało przeświadczenie, iż dziecku powinno się wkładać czapeczkę, nawet kiedy jest ono w domu. Teraz wiemy już, że takie działanie może doprowadzić do przegrzania brzdąca, co z kolei może mieć dla niego jeszcze bardziej negatywne skutki aniżeli samo zmarznięcie. Jeżeli już, to czapeczkę powinniśmy wkładać dziecku na chwilę po kąpieli. Musi ona z pewnością być delikatna, najlepiej z delikatnego oraz przewiewnego materiału przykładowo z bawełny. Nie może z kolei być zbyt ciasna.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/) możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które ukryte są w linku pod spodem.

Jeżeli taka będzie, poznasz to po śladach na głowie bąka. Jeżeli dojrzysz je, powinnaś szybko wymienić czapkę.

Jaką czapeczkę nabyć na spacery? Naturalnie to wszystko zależy od temperatury. Zasada jest prosta: im zimniej, tym czapeczka powinna być w wyższym stopniu zabudowana. Cieplutka, jednakże uszyta ze „zdrowego” materiału. Najlepsze będą czapki Broel uszyte z bawełny. Gdy wilgoć powietrza jest trochę wyższa, należałoby maluchowi założyć czapkę z dodatkowym, nieprzemakalnym materiałem – .
Zdarza się, że dzieciaki (delikatnie powiedziawszy) nie przepadają za zawiązywaniem czapki pod szyją.

Łkają czy grymaszą, kiedy tylko czapeczkę zawiążemy. Rozwiązaniem z całą pewnością będzie zakup czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które odpowiednio je ochraniają, bez niezbędności ponadplanowego niewygodnego wiązania.