Czapeczka jako ważny składnik ubrania każdego dziecka

Czapeczka jest nadzwyczaj ważnym fragmentem garderoby każdego malucha. Przed ukończeniem 3 miesięcy, cienkie, bawełniane nakrycie głowy jest obowiązkowe bez względu na pogodę i porę spaceru.

Natomiast starszemu bobasowi nie trzeba ubierać czapki jeśli będzie mu w niej za gorąco.
Czapeczki dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych tkanin. Rewelacyjnie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko miękka, ale również przewiewna i nie powoduje alergii.

Jeśli poszukujesz fascynujących wiadomości na omawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta polecana strona (profill.com.pl/programy-lojalnosciowe), na której odnajdziesz wiadomości, które Cię zaciekawią.

Kupując czapkę dla maleństwa, powinno się brać pod uwagę w zasadzie względy praktyczne. Koronki, falbanki, bądź ozdoby, chociaż wyglądają fantazyjnie, potrafią być bardzo niekomfortowe. Kiedy maluch leży w wózku, potrafią go drażnić, zasłaniać krajobraz, albo drapią w szyjkę. Czapka na lato winna ochraniać główkę przed promieniami słonecznymi.

Dzieci nie lubią mieć wiązanych czapeczek pod szyją. Rozwiązaniem jest kupno czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które odpowiednio je osłaniają, bez konieczności niekomfortowego wiązania. Czapeczki dla noworodka powinny porządnie przystawać do główki i posiadać specjalne osłonki na uszy, lub być całkowicie osadzona. Ważne, aby zupełnie ochraniała czoło maleństwa w czasie spacerów. Na co dzień najbardziej odpowiednie są czapeczki bawełniane, czy też frotte, bez bezużytecznych ozdób, jakie zdołałyby wadzić maluchowi. Grubość czapeczki winna być uzależniona od pogody.
czapeczki dla noworodka

Autor: The International Federation
Źródło: http://www.flickr.com

Czapki dla najmłodszych nie powinny być banalne i monotonne.

Kolorowe, bajkowe okrycia głowy są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez dzieci. Każda mama powinna mieć parę czapeczek rozmaitych grubości, żeby nie było kłopotu podczas wyjścia na przechadzkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*