W dzisiejszych czasach wiele kobiet w różnym wieku walczy z problemem, jakim niewątpliwie jest cera trądzikowa.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet w różnym wieku zmaga się z kłopotem, jakim bezspornie jest cera trądzikowa. Często jest ona trudna do rozpoznania, bo często jest mylona z cerą tłustą.
Podstawa, to właśnie właściwe zdiagnozowanie, należy tutaj zwrócić wzmożoną uwagę na kilka bazowych objawów, między innymi: rozszerzone pory, częste pojawianie się zmian ropnych, występowanie krostek lub wyprysków, pryszcze z biegiem czasu pojawiają się także na plecach i dekolcie, standardowe preparaty nie pomagają na występujące problemy.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób z tym problemem, kluczową kwestią jest odpowiedź na zapytanie: jak dbam o cerę trądzikową ? Istnieje tutaj kilka podstawowych porad, które mogą okazać się pożyteczne. Klasycznym błędem jest stosowanie antybakteryjnych mydeł i żeli, gdyż kluczowym powodem występowania trądziku są zmiany hormonalne w dorastającym organizmie, a nie jak uważa większość osób – bakterie. Następnym czynnikiem wartym podkreślenia jest konieczność używania toniku po umyciu twarzy za pomocą żelu – zwęzi on ujścia gruczołów potowych a także odświeży skórę. Należy jednak mieć na uwadze, że tonik nie może zawierać alkoholu. Warto pomyśleć również o złuszczaniu skóry, jednakże trzeba robić to z rozwagą.
Do cery trądzikowej wskazane są peelingi enzymatyczne i preparaty z kwasami owocowymi, nie zaleca się natomiast używania peelingów mechanicznych, gdyż w rezultacie możemy tylko wzmocnić objawy schorzenia. Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę, jest ochrona przed słońcem. Promienie słoneczne pozbawiają wilgoci skórę, która w następstwie produkuje więcej łoju. W przypadku, kiedy zauważymy zaczerwienienie sygnalizujące pojawienie się „niespodzianki” należy zastosować sztyftu działającego miejscowo. Obecnie na rynku jest mnóstwo tego rodzaju środków, także każdy bez problemy powinien znaleźć coś dla siebie. Finalną radą jest uważanie na to co jemy. Wprawdzie nie ma dowodów stwierdzających, że np. jedzenie czekolady ma wpływ na powstawanie trądziku, jednakże odpowiednie odżywianie ma ogólny wpływ na naszą cerę Promienna cera na .

Reasumując, marzeniem każdej osoby jest promienna cera, poniektórzy z nas mają jednak wyraźniejsze problemy z jej uzyskaniem.

Niezbędne są Ci informacje (https://www.naturalskinclinic.pl/) na ten intrygujący temat? Zatem nie ociągaj się i wejdź do następnego tekstu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Trądzik jest zmorą dużej ilości kobiet, jednak przy stosowaniu się do kilku łatwych zasad możemy znacząco zmniejszyć szansę jego wystąpienia.