Jaką kaszkę dla dziecka zakupić?

Z sokiem malinowym, bananowa czy waniliowa? Mleczna, ryżowa czy może wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tak dużo, iż ciężko się zdecydować. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?

Kaszki dla niemowląt

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia zamieszczają na opakowaniu informację, od którego miesiąca można podawać maluszkowi dany produkt. Lecz nie zawsze trzeba tej informacji bezkrytycznie ufać. Z rozszerzaniem diety nie należy przyspieszać. Jeżeli pediatra nie zaleci innego postępowania, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną od czwartego miesiąca.

Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane i ryżowe, wykluczając przez to ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (jak rozszerzyć dziecku dietę).

Gdy zaistnieje sytuacja, że maluchowi spodoba się smak jego nowego posiłku, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno – ryżowych, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch jest starszy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu proponować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.

Niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu. Decydujemy się na tę konsystencję, która szczególnie odpowiada naszemu dziecku. Możemy przygotować zwartą papkę lub kaszkę półpłynną, prostszą do połknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. To zdrowsze dla zgryzu i zębów .

Pamiętajmy, że dowolnie wybrany mały człowiek potrzebuje dostarczenia każdego dnia odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Części z nich możemy dostarczyć mu właśnie jadając kaszkę. Ich formuła opracowana została we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy idealnie znają wymagania dziecięcych organizmów.

Czy omawiana notatka namówiła Cię do znalezienia pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i oprócz tego przeczytaj również wypowiedzi na nasz temat (http://podologmarcinkowska.pl/).

Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż dajemy mu zdrowie i radosny uśmiech.