W jaki sposób utworzyć cieniowane paznokcie!

Przyszedł czas andrzejkowych i sylwestrowych imprez. Będziesz potrzebować w tym okresie koncepcji na bardzo szybką stylizację włosów, paznokci i makijaż. My podpowiemy ci jak zrobić cieniowane paznokcie. Musisz uzbroić się w nieco cierpliwości i czasu do nauki.

Zadbane paznokcie

Autor: Romina Campos
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zaczniesz działanie zdecyduj jakie dwa-trzy odcienie pragniesz na paznokcie dać. W następnej kolejności kup sobie gąbkę, którą potniesz na tyle części, ile kolorów chcesz użyć. Przyda ci się także zmywacz do lakieru i wacik, w razie nieudanych prób – nie od razu wszak Rzym zbudowano – zmyjesz nim lakier.

Nim zaczniesz działanie dokładnie wypielęgnuj dłonie. Zalecamy zrobić sobie dokładny peeling który usunie martwy naskórek, którym trzemy dłonie do momentu ziarenka będą się osypywać. W następnej kolejności spłukujemy pozostałość preparatu, osuszamy dłonie i dajemy nań grubszą warstwę dobrego mocno nawilżającego masła do ciała, albo gęstego balsamu. Nakładamy na nią plastikowe rękawiczki (takie jak te do farbowania włosów), i czekamy 15 minut. Możemy obejrzeć wtedy swój ulubiony serial i zrelaksować się.

Po zakończeniu czasu ściągamy rękawiczki, ściągamy resztki balsamu, albo wcieramy w skórę dłoni. Są przygotowane do malowania paznokci! Potraktuj tylko paznokcie zmywaczem, żeby zmyć z nich tłusty film, który pozostawiła maska. Nakładamy cienką warstewkę przeźroczystej odżywki do paznokci. W tym momencie możemy zaczynać działanie nad kolorkami. Cieniowane paznokcie wyglądają pięknie, niczym tęcza. Koncept na działanie w kierunku zrobienia ombre paznokci przeczytasz na stronie . Radzimy połączyć je z pielęgnacją dłoni – zrobisz świetne wrażenie na osobach, które przywitasz podając rękę!