Egzamin dojrzałości 2016 – kiedy zacząć się uczyć, aby porządnie zdać?

Egzamin dojrzałości jest tym największym oraz najważniejszym, z którym musi zmierzyć się uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może wydawać się obezwładniający, jednak matura jest możliwą do zadania, musimy tylko mieć pojęcie, jak uczyć się oraz kiedy rozpocząć, żeby osiągnąć wysokie noty.

Egzamin maturalny to nie jedynie język polski, matematyka oraz obcy język. Aby dostać się na wyśnione studia, należy poza tym zdawać dodatkowe przedmioty, jakich nauka(polecamy kurs efektywnej nauki online) również pochłania wiele czasu. Kiedy więc się zabrać za naukę, ażeby zdążyć ze wszystkim?

Nauka „na ostatnią minutę” to prawdopodobnie najgorsze, co może być. Nie dość, iż pojawia się niebezpieczeństwo, iż nie zdąży się z powtórką pełnego materiału, to jeszcze dodatkowo dochodzi stres wypływający z pośpiechu. Toteż do matury najlepiej zacząć przygotowania się jak najwcześniej, najodpowiedniej już od początku klasy maturalnej.

Emocjonujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów – one także Cię bardzo zaciekawią.

Rzecz jasna, nie muszą być to na początku powtórki całościowe, ale powolne przypominanie sobie tematów albo wykonywanie ćwiczeń. W maturalnej klasie większość czasu poświęca się na powtórzenia, przerabianie arkuszy maturalnych, doskonalenie umiejętności, co sprawia, iż również w szkole możemy dobrze utrwalić pozyskaną wiedzę.

zeszyty i książki na biurku

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com

Na około 14 dni przed egzaminem dojrzałości warto począć powtarzać materiał jeszcze bardziej intensywnie, to okres, w którym dobrze jest zastosować specjalne metody mnemotechniczne, dla przykładu mapki myśli, dzięki którym można łatwo uporządkować wiedzę. Celowe będą także wszelkiego typu vademeca, skróty oraz osobiście wykonane ściągi, które zawierają zwięzłe ujęcie materiału. Jednocześnie warto także w tymże okresie, szczególnie pod koniec, na parę dni przed egzaminem maturalnym, poświecić nieco czasu na relaks, żeby dać wypocząć swoim szarym komórkom.

Nie tylko istotne jest to, kiedy zacząć naukę, ale również: w jaki sposób się uczyć, ażeby uzyskać jak najlepsze wyniki. Nawet wcześnie rozpoczęta nauka może być nieskuteczna, jeżeli nie będzie dobrze rozplanowana i przy tym nie wybierze się skutecznego sposobu na jej ugruntowanie. Najodpowiedniej miast zwykłych streszczeń korzystać ze wspomnianej mapki myśli czy również innych technik zapamiętywania.

Kapitalną pomocą mogą być korepetycje jak też kursy dodatkowe, przykładowo kursy maturalne, które organizowane są aktualnie w wielu jednostkach. Jak odnaleźć stosowny kurs dla siebie? Starczy w przeglądarkę wbić wyrażenie: kursy języka polskiego Warszawa. Takie kursy są dobrym rozwiązaniem.