Stymulowanie rozwoju małego dziecka przez zabawy. Gdzie poszukiwać inspiracji, które dadzą maksimum pozytywnych efektów?

Każda mama pragnie dla swojej pociechy jak najlepiej. W rezultacie zapewnienie małemu człowiekowi dostępu wyłącznie do najlepszych rozwiązań od garderoby przez zabawki po codzienne zabawy w domu oraz poboczne typy aktywności jest fundamentalne.

.
dzieci

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
By znaleźć pomysł na kreatywne zabawy z dzieckiem wcale nie ma konieczności szukać daleko Najłatwiejszym sposobem jest spytanie się jak dzieci spędzają czas w żłobku lub przedszkolu. Rozwijające zabawy to przecież fundament każdego dnia w tego rodzaju placówkach. Ogólnie przyjęte tendencje wymuszają na wychowawcach pro rozwojowe podejście w stosunku do dzieci. Zainteresowanie młodego człowieka zabawą do bezproblemowych nie należy, z prostego faktu – dziecko potrafi szybko stracić zainteresowanie tym co robi. W rezultacie staje się ona „obowiązkiem”, który może skutecznie blokować rozwijanie się malucha. Profesjonalna kadra w żłobkach albo przedszkolach dysponuje latami zróżnicowanych doświadczeń, co za tym idzie jest zdolna dobrać oraz wskazać sprawdzone warianty na kreatywne zabawy z dzieckiem.
chłopiec na placu zabaw

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju rozwiązania wzięte z przedszkola czy żłobka dają znacznie wydajniejsze rezultaty niż metody prób i błędów. Jeżeli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka to powielenie wykonywanych aktywności w domu będzie funkcjonowało dla niego jako wydłużenie zabawy . W efekcie cały proces rozwoju nie jest zakłócony. Innym miejscem, w którym dobrze jest poszukać pomysłów do zabaw jest dowolny blog blog dla mam.

Nawet jeśli nie skorzystamy zamieszczonej na stronie rady, to pozwoli nam ona lepsze dookreślenie pomysłu na zabawę z maluchem. Blog dla mam to aktualnie jedno z podstawowych źródeł informacji dla rodzica. Warto na jego podstawie zaznajomić się z tym czego różne doświadczenia nauczyły innych.