Każda mama musi zaufać swojej intuicji. Przecież natura ofiarowała nam ten dar, musimy go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama to wie: jej jej dziecko powinno być najbardziej kochane na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to właściwie oznacza? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś wyjątkowo silnego i niezwykłego, co trudno opisać za pomocą słów. Szczęśliwe dzieciństwo to przede wszystkim kochająca rodzina, której przedstawicielką jest właśnie matka, to ona przecież nosiła dziecko pod sercem.

Identycznie wygląda sytuacja w naturze, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Możemy się zresztą wiele nauczyć od zwierząt i ich zachowań. Nie na darmo mawia się, żeby w czasie ciąży nie czytać przesadnie dużo poradników o tym, jak wychowywać dziecko – kocyk z imieniem dla dziecka, czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Oczywiście wiedza jest niezbędna, ale z umiarem. Zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? To nic innego, jak intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zaopiekować się własnym dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, którą można okazać na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to poczucie czegoś, czym jest bezpieczeństwo. Nasz malec musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To ogromnie ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż spokojna psychika, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (pod linkiem) lub stacjonarnego, to właściwe wybieranie ubrań na odpowiednią porę roku. Trzeba również pamiętać o tym, że nie wolno w lecie przegrzewać dzieci, a w zimę trzeba pamiętać, żeby nasze dziecko zawsze było ubrane odpowiednio grubo.

Ten istotny artykuł spodobał Ci się To świetnie, ponieważ na nowej witrynie stworzyliśmy dla Ciebie więcej tego rodzaju postów.

Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się solidna odzież. Poza tym możemy otrzymać je jako prezent na święta.

Dziecko musi się też optymalnie rozwijać, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – rodzeństwem, ojcem, babcią i dziadkiem. W domu świetnie się też sprawdzają zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.