Sugestie na I pierwszą komunię św. Czyli jak roztropnie wybrać sukienkę komunijną?

I komunia święta to istotny dzień dla każdego potomka, ale także stres dla rodzica. Oprócz zorganizowania poczęstunku w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, ważny dla rodziców jest strój komunijny naszej pociechy. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich dziewczynek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam wybór sukienki? Problem jest przeważnie zwykle mniejszy kiedy zakupem strojów dla naszych pociech zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają takie same sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na poczęstunku dla najbliższych przebiera się w inną sukienkę, bądź też rodzice nie chcą, aby ich córka szła w zwykłej albie i sami decydują się na wybór.

Czy stworzone na stronie (http://www.titaniumdental.pl/) teksty urzekły Cię? Czujesz ochotę na kolejne? Więc chcemy Cię poinformować, że już czekają na Ciebie świeże fakty.

Na jakie detale warto zwrócić przy wyszukiwaniu, by rodzina i ich pociecha byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla dziewczynki musimy wybrać zdecydowaną biel. Drugą istotną rzeczą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki. Nie powinna być ona zbyt ekstrawagancka oraz obfito zdobiona.

Często na rynku spotykamy dwa kroje sukienek komunijnych: we wzorze klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz we wzorze francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na krój sukienki, ważnym krokiem jest tez dopasowanie tkaniny. Ważne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiego materiału jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna . Są to tkaniny, które świetnie sprawdzają się dla dzieci gdyż są tworzone z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie suknie powinny być długie, jednakże za krótkie wyglądają mniej gustownie. Co jeśli dziecko nie chce się zbytnio odznaczać się od innych wychowanków idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wyśnioną suknie w jedno? Mnóstwo krawcowych na nasza prośbę mogą zaprojektować tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej . Jeżeli skupimy się na cenach to mogą one równać się 100 zł, ponieważ tyle kosztują tanie sukienki.

Jednakże ceny szacują się nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak drogi opłatę. Czekaja nas też koszty związane z organizowaniem przyjęcia, co może bardzo zmniejszyć rodzinny budżet. Na koniec poruszymy temat akcesoriów, gdyż musza one pasować do całej kreacji. Istotne jest by były udekorowane w podobny sposób i razem tworzyły idealny zestaw.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć informacje na ten wątek, zatem kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (www.angelka.pl/) wiadomości, które będą Ci konieczne.

Sukienki komunijne są znaczącym i trudnym doborem, lecz kierując się tymi regułami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że ubiór jednak w tym dniu mieści się na drugim miejscu, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.