Zrób sałatkę, która podbije serca Twych znajomych!

Najpopularniejsze dania to te, które nie wymagają dużej sumy czasu do zrobienia, a jednocześnie można je przygotować tanim nakładem pieniężnym. Do grona takich potraw zdecydowanie można dodać sałatki!

W ich przygotowaniu nie ma nic trudnego i mała jest szansa na to, że nam się nie uda. Przepisy na sałatki w nieograniczonej ilości odszukamy w sieci.

sałatka

Autor: Basheer Tome
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotuj smakowitą sałatkę, która na zawsze zagości w Twoim domowym menu

Prostą w przyrządzeniu jest sałatka meksykańska. Jest barwna i robi się ją błyskawicznie! Z pewnością uratuje jakąś nieoczekiwaną imprezę. przygotowania będziemy potrzebować: 2 papryki, puszka czerwonej fasoli, 200 gram sera żółtego, 1 puszka ananasów, 1 puszka kukurydzy, puszka czerwonej fasoli, biała część z pora, 4-6 łyżek majonezu, sól (kliknij aby przeczytać) i pieprz. Ananasa należy odsączyć od słodkiej marynaty, w ten sam sposób postąpić z czerwoną fasolą i kukurydzą. Do tego zadania można użyć cedzaka, kukurydzę i fasolę opłukać przez chwilę pod zimną wodą, następnie poczekać moment by pozwolić zbędnej wodzie ociec. Żeby por miał ładny odcień i był delikatny należy zalać go najpierw gorącą wodą, po czym uczynić to samo korzystając z chłodnej wody. Ser żółty rozdrabniamy przy użyciu tarki z grubymi dziurkami, a ananasa tniemy w paski. Paprykę ćwiartujemy w kostkę. Ogół pokrojonych produktów umieszczamy do jednej miski, wówczas można dołączyć majonez i sól i pieprz. Przed zjedzeniem należy wstawić ją na pół h do lodówki. Jest to potrawa ekspresowa, tania i bardzo łatwa do zrobienia – nęci

surówka

Autor: jules
Źródło: http://www.flickr.com

kolorami, a odpowiednio dopasowane składniki spowodują, że zrobisz ją jeszcze nie raz. Zobacz też w jaki sposób przyrządzić inną sałatkę: naWersja dla smakoszy uwielbiających ostre sałatki

Do zrobienia sałatki meksykańskiej, która będzie pikantna musimy mieć:
fasolę czerwoną, kukurydzę, 10 dag papryki konserwowej, cebulę, sporo majonezu, kilka ząbków czosnku, 3 jaja ugotowane na twardo, odrobinę zielonego ogórka, tortilla chips, pikantny sos (sosy chili Vifon) meksykański, odrobina ostrego keczupu, 20 dag piersi z kurczaka, olej, przyprawy: do gyrosa, sól, pieprz, chilli. Zieleninę ćwiartujemy w kostkę. Przy użyciu tarki rozdrabniamy jaja. W tym samym czasie wrzucamy pokrojony i przyprawiony filet z kury na patelnię. Wyduszony czosnek mieszamy z majonezem. Nasze danie układamy do misy warstwami. Na samym dole kładziemy ogórka, następnie 1/2 kukurydzy, fasoli i papryki, później kurczak, i ponownie połowa kukurydzy, fasoli, papryki. Istotne aby co kilka warstw smarować je dip, keczup i przyprawy. Na górze również rozprowadzamy majonez i obsypujemy jajkiem i chipsami. Buen provecho!

Zachęcam też poznać podobne przepisy tutaj: dla przykładu.