Jeśli cenisz sobie aktywność fizyczną i chciałbyś na tym zarabiać, to staraj się zainteresować się profesją trenera personalnego

To profesjabezsprzecznie dochodowy, a równocześnie coraz bardziej popularny. Oczywiście,najdoskonalszą szansę na sukces posiadają ci, co mieszkają w większych miastach, jak trener osobisty Poznań, gdyż tam pogoń za idealnym ciałem jest znaczniejsza niż w mniejszych miastach.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne, aby stworzyć swoją markę i posiadać dobre recenzje, dzięki temu klienci sami mają szanse do nas dotrzeć. sprawdzony trener personalny w poznaniu zajmuje się dopasowanym indywidualnie treningiem. Z zewnątrz może zacząć prezentować się to zadziwiająco, jak jedna osoba stoi nad drugą wydając rozkazy, jednakże zawodowy trener ma o wiele więcej zadań.

Przede wszystkim musi doskonale dopasować trening czy dietę , bardziej całościowo musi nawet zmienić cały tryb życia wytrenowanej osoby. Równocześnie musi być otwarta, powinna lubić ludzi, porozmawiać z nimi, czuć się dobrze w ich towarzystwie. Aby zostać trenerem musimy przechodzić właściwy kurs (zobacz – angielski indywidualnie warszawa) (zajęcia z fitnessu w capital studio), posiąść wykształcenie przynajmniej średnie (choć najlepiej mieć ukończone studia na AWF), należy odznaczać się doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Niezwykle istotna jest siła i możliwość odporności na stres. Wspomniany kurs jest specjalistyczny, ma się na nim zajęcia z anatomii czy fizjologii. Są zajęcia z organizacji treningu i sposobu wykonywania ćwiczeń. Są także inne potrzebne przedmioty, jak psychologia dietetyki a także techniki relaksujące. No a ile zarabia taki trener? Tak naprawdę niezwykle trudno stwierdzić, gdyż wszystko zależy od sytuacji i liczby godzin.

trener

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com

To praca przeważnie nie na etacie, tak więc zależy, jak wielu posiadamy klientów i z jaką częstotliwością prowadzimy zajęcia. Ogólnie można przyjąć, że początkujący trener może zarobić 2000 złotych. Ale to na początek, gdyż z biegiem lat, nabierania doświadczenia i pozyskiwania klientów, stawki rosną, więc z pewnością można zarobić niezwykle dużo. Niektórzy popularni trenerzy, którzy mają własne programy mogą zarobić i po 30 tysięcy złotych, jednak nie myślmy o tym, bo do tego daleka droga.Jeżeli polubiliśmy tę pracę, to przede wszystkim będziemy szczęśliwi, że ją mamy szansę wykonywać, pieniądze będą miłym, lecz niezbędnym dodatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*