Co położyć na grilla?

Gdy robi się cieplutko, wychodzimy radośnie z pracy, nie chowamy się w czterech kątach, tylko zapraszamy przyjaciół, poszukujemy doskonałego miejsca na łonie natury i rozpalamy grilla. Bo czy jest coś przyjemniejszego niż wspólne grillowanie doprawionego na ostro boczku, szynki w ziołach , warzywnych szaszłyczków, nadziewanych papryk jak też cukinii i mnóstwa innych smakołyków, które zjadamy z zadowoleniem pod lazurowym niebem?

Grillowana karkówka

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Unoszący się w dookoła aromat grillowanych dań odpręża oraz nęci podniebienia. Spragnieni smaków z grilla nie odmówimy soczystej karkówki, rozpływających się w ustach skrzydełek z kurczęcia lub grillowanych warzyw. Nietuzinkowość i łatwość przygotowania to coś, co w grillu kochamy najbardziej Chociaż, kiełbasa z grilla, karkówka a także kaszanka są bazą polskiego grillowania, coraz nagminniej sięgamy po grillowane pstrągi, jarzyny i owoce. Eksperymentowanie w grillowaniu jak wysoce wskazane!

Co zatem wpakować na grill? Czym zaskoczyć bliskich w trakcie biesiadowania na świeżym powietrzu? Jakim sposobem przełamać rutynę? Zobacz przepisy na klasyczne i niebanalne potrawy z grilla. Wybierz swego faworyta z mięs na grilla. W owej roli z pewnością sprawdzą się wyroby wędliniarskie , karkówka, boczek, kiełbaska, kaszanka i żeberka i szynka. Firmy mięsne proponują już przyrządzane i przyprawione mięsa oraz szaszłyki na grilla. Ciekawym urozmaiceniem będą też jarzyny: papryka, cukinia, kartofle, cebulka, szparagi.

Poszukujesz następnego wpisu na rozpatrywany tu problem? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący tekst (https://serwiskawowy.pl/32-kawa) na 100% także uznasz za interesujący.

Zaś na deser wybierz grillowane owoce: jabłka, ananasy, banany –

szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Dla szukających pomysłu na grilla w wydaniu light doskonałym rozwiązaniem będą grillowane ryby: dorsz, szczupak albo delikatne szaszłyczki. Potrzebującym odmiany przypadnie do gustu pomysł na obłędnie wyśmienity grillowany camembert. Pochłonięci rozkosznym grillowaniem nie zaniedbujmy dodatków. Barwne sałatki, pikantne a także łagodne sosy, marynaty do mięs – na grillu obowiązkowe! W takim wydaniu każdy grill stanie się prawdziwą ucztą. Do tego grono znajomych, piękna słoneczna pogoda, cudowne otoczenie i – zabawa zapewniona. Jeśli jesteśmy posiadaczami elektrycznego grilla, nawet w zimie można delektować się grillowanymi przysmakami.

Źródło: