Nowoczesna fotografia spotkań weselnych

Dzisiejsza fotografia profesjonalna to wymagające zajęcie. Klienci decydujący się na wynajęcie fotografa najczęściej oczekują usług na najwyższym poziomie. Liczą się nie tylko umiejętności i doświadczenie, lecz również gotowość do twórczego podejścia do pracy (czasem nawet bardziej aniżeli techniczna biegłość). W wielu wypadkach zlecenia wymagają opuszczenia komfortowego oraz bezpiecznego studia fotograficznego gdzie do dyspozycji fotografa są dobrze znane rekwizyty jak też urządzenia.

Jednak fotografie w starym stylu z postawioną nieruchomo parą młodą to nie jedyne rozwiązanie Częstokroć klienci pragnęliby upamiętnić ważne dla siebie chwile w sposób jak najbardziej naturalny. Żąda to od kamerzysty zdolności wtopienia się w otoczenie, stania się w jakiś sposób niewidzialnym w taki sposób, by weselnicy czuli się komfortowo. W przeszłości to zadanie było trudne, nastręczało wielkiego doświadczenia i predyspozycji, niełatwo bowiem filmować wydarzenie tak, aby jego uczestnicy mieli wrażenie że nie są filmowani oraz zachowywali się naturalnie. Ta praca wymaga taktu, jednakże dobre wychowanie – acz nieodzowne – nie starcza. Potrzebne będą także stosowne przyrządy.
Fotografia

Autor: Ryan Paulsen
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście rozwój technologiczny znacznie profesjonalistom pomaga. Najprostszym technicznym rozwiązaniem jest odpowiedni obiektyw. Jak wszystko teleobiektyw posiada swe wady – dość duży ciężar, jednak największą wadą tego tradycyjnego wyjścia jest statyczność w trakcie gdy dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do żywego obrazu. Dysponujemy korzystniejszymi podejściami jak na przykład dron 3DR SOLO – to automat jaki dzięki umiejętności lotu pozwoli nam na filmowanie albo pstrykanie w sposób najmniej inwazyjny z dostępnych. Uwieczniana impreza może toczyć się swym rytmem natomiast operator urządzenia będzie rzeczywiście mało widoczny. Większość gości na pewno nie skojarzy człowieka za ekranem z fotografikiem. Sprawdź: .

Rzecz jasna zdjęcie (pozostałe informację dostępne będą tu) albo film jaki zrealizuje dron 3DR SOLO nie może ustąpić jakością bardziej klasycznym rozwiązaniom, służy temu tzw. gimbal do GoPro. Jest to narzędzie powodujące stabilizację obrazu. Zapewnia więc wykonanie dobrej jakości fotografii nawet pod dziwnymi kątami a także niezależnie od warunków atmosferycznych.