Niechciany – cellulit

Zagwozdka na początek: występuje na piersiach, pośladkach oraz udach, zawsze, gdy się pojawia sieje popłoch i niezadowolenie, jest bezlitosny i nie pozostawia wątpliwości, jakie ma zamiary… Któż to taki? Tak, to cellulit. Zna go wielu, chociaż najbardziej doskwiera kobietom. Gdy się pojawia oczywistym jest, że rozpoczyna się najprawdziwsza wojna – na wielu frontach. Musimy mieć na uwadze, iż da się jednakże z nim walczyć. Odpowiednia dieta to tylko początek, istotne są także domowe sposoby.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
No więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem? Peeling kawowy to nieskomplikowany kosmetyk, który można przyrządzić w domu. Receptura jest naprawdę prosta: dwie łyżki zmielonej kawy trzeba wymieszać z łyżką soli i odrobiną oliwy z oliwek. Masowanie ciała tak przyrządzonym preparatem zapewne przyniesie błyskawiczne i zauważalne wyniki.

Jest kilka rzeczy, których cellulit nie jest w stanie zaakceptować. Jedną z takich rzeczy jest… zimna woda. Dające najlepszy efekt są natryski, naprzemienne, kilkusekundowe oblewanie ciała zimną i ciepłą wodą. Działanie takiej techniki jest zaskakująco korzystne, bo ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Zapewnia to efekt bardziej elastycznej skóry. Bądźmy regularni i powtarzajmy taki zabieg siedem, osiem razy po każdej kąpieli.

Niezbędne są regularne masaże. Do ich odpowiedniego wykonania niezbędna jest specjalna rękawica, która powinna być szorstka. Masaż robimy kolistymi ruchami, zaczynając od kostek, kierując się ku górze.

Nie możesz doczekać się kolejnych postów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do serwisu, które pozwoli Ci zapoznać się z wielką dawką nowych treści.

Tego typu standardowy masaż zwiększa ukrwienie skóry i czyści tkanki eliminując obecne w nich toksyny.

Woda, życiodajna woda, pijmy więc mineralną wodę, aby dobrze działał organizm, lecz również, by zwalczać cellulit. Tak, to naprawdę dobre lekarstwo na wiele dolegliwości, w tym cellulit. Już nie od dzisiejszego dnia wiadomo, iż woda naprawdę jest w stanie wygrywać bitwę z tak zwaną „pomarańczową skórkę”, dlatego, gdyż wypłukuje toksyny z organizmu. Pamiętajmy więc o właściwym nawadnianiu.

I na koniec, oczywiście, pamiętajmy o ruchu. W sumie to każdy ruch jest potrzebny, nieważne czy mamy na myśli rolki, bieganie albo najprostsze domowe czynności. Fachowcy jednakże przekonują, iż najbardziej korzystnie na jędrne ciało wpływa rower. Jazda na rowerze to najbardziej właściwy sposób, aby pobudzić do pracy mięśnie brzucha oraz ud. Jak wiadomo, to właśnie w takich miejscach cellulit potrafi najbardziej się dać we znaki. Żeby zobaczyć rezultaty powinniśmy być regularni – chociaż 2 -3 razy w tygodniu powinniśmy wybrać się na rower.