Z jakiego powodu współczesne pampersy bywają o wiele częściej używane niż pieluszki tetrowe

Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej dać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i użycia wrzącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali piekło, kiedy w autobusie berbecia trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: bywają jednokrotnego użytku, higieniczne, można je z łatwością założyć maluchowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają z rozmysłem przeznaczone do tych celów miejsca.

WielorazowePieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania. Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności gotowania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zanieczyszczone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Na pewno tak – przejdź po tym linku (https://shoplet.pl/13-tanie-komputery-stacjonarne) oraz odszukaj informacje tutaj.

Co parę prań trzeba wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci artykułów dla dzieci poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć dzieci czynności korzystania z toalety. Takie majtki wyprodukowane są tak, aby z jednej strony od razu nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko zauważało niedogodność, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry – za mocno ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju branżowe wątki? Zatem kliknij tutaj polski lekarz i czytaj nasze nowe newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej rodziców powraca do używania pieluszek wielorazowych, ponieważ dziecko ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*