Z jakich przyczyn współczesne pampersy bywają o dużo częściej używane niż pieluszki tetrowe

Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i użycia gorącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w autobusie brzdąca trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: są jednorazowe, niemalże sterylne, można je bez wysiłku założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów miejsca.

Takie pieluszki można w dzisiejszych czasach dostać bezproblemowo w wielu różnych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, także w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej opłacalny niż kupowanie pieluszek jednorazowych, jakie każdorazowo powinno się wyrzucać. To zupełnie naturalne, iż małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać nadzwyczaj często, w zasadzie co krok, wskutek tego na pewno nie da się zaprzeczyć temu, iż kupowanie pieluszek jest dużym wydatkiem.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym miejscu artykuł? Kliknij zatem oprócz tego tu i przeczytaj więcej info (http://www.efematic.pl/) na omawiany temat.

Po co więc przepłacać? Przekonaj się, iż pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- poznaj dodatkowe informacje.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania. Pieluszek nie wolno namaczać bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są bardzo zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodaniem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci artykułów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z toalety. Takie majtki wyprodukowane są tak, aby z jednej strony od razu nie przeciekały, a drugiej, by dziecko wyczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry – za mocno ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce (pomocne wskazówki).

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dziecku wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej matek powraca do używania pieluszek wielorazowych, ponieważ dziecko ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*