Dlaczego dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

Odpowiedzialni rodzice z oddaniem przygotowują się na powitanie na świecie swojego maleństwa. Wiele przeczytanych artykułów, liczne poradniki, wszystko po to aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj decyzja wydaje się logiczna – jednorazówki, wszak dziś już nikt nie używa tetry.

Krótka wizyta w sklepie, decyzja odnośnie odpowiedniego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż zazwyczaj szukamy wersji najlepszej, czyli najdroższej. Dopiero później, zdumieni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- i bardziej ekologicznej alternatywy, np. pieluszki ekologiczne jednorazowe . Dodatkowo za dobre pampersy uważa się takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie miejmy złudzeń jednak, że to wszystko nie oddziałuje na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u maluchów.

pieluszka dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach na rynku pojawiło się kilka interesujących alternatyw dla popularnej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które były używane od dawien dawna, czyli flanelowe, tetrowe i frotowe, jak i cieszące się uznaniem mam pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one). Pieluchy tak zwane składane, np.

Hej, sprawdź to (https://ubierzekipe.pl/15-torby), jeżeli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

tetrowe pieluszki są wykonane z bawełny, niekiedy też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie są przyczyną alergii. Bardzo szybko schną. Do takich pieluch warto dokupić odpowiedni otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Do niezaprzeczalnych zalet takich pieluch należy fakt, że powstały w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do minusów – konieczność prania oraz czasem – prasowania, czyli czasochłonność.

Podsumowując: podczas spacerów tzw. pampersy spiszą się znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca.

Czy odnalazłeś konieczne informacje na opisywany temat? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, ale równie interesujące będą wiadomości na niniejszym serwisie. Wówczas przejdź tam (http://www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/93-jonizator-wody-aquator-silver-model-2019-4770313850161.html).

Ale, jeśli zauważamy, że pampersy są powodem alergii u maluszka a także kiedy chcemy żyć EKO, kupmy pieluchy, które stosowały już nasze babcie.