Rodzaje pieluszek

Wybór pieluszek to problem każdego świeżo upieczonego rodzica. Tymczasem na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama zdecyduje się na odpowiedni model dla jej dziecka. Wśród nich zobaczymy zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, (czyli flanelowe, tetrowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne a także takie, które możemy włożyć do prania.

pieluchy dla maluchów

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki tak zwane składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne oraz nie są przyczyną alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch nie zaszkodzi dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przemoczeniem. Do zdecydowanych zalet takich pieluch należy fakt, że są uszyte w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do minusów – obowiązek prania oraz czasami – prasowania, czyli czasochłonność.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (https://www.swiatleku.pl/category/zele-intymne-nawilzajace-kremy), który na pewno też przypadnie Ci do gustu.

Tuż po urodzeniu dziecka kobiece ciało rzadko kiedy prezentuje się rewelacyjnie. Minie jeszcze trochę czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie pójść na basen razem z maluszkiem?

niemowlę

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Na basen można zabrać już 2-miesięczne niemowlę, które jest zdrowe, prawidłowo się rozwija i stabilnie trzyma główkę. Dla tak małych dzieci pływalnie wprowadziły wymóg noszenia pieluch. Pieluszki na basen, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, a ich wyjątkowa budowa oraz specjalne materiały zapobiegają zniszczeniu po zamoczeniu podczas zabaw (praktyczne pieluchy do pływania).

Jeśli szukasz rzetelne dane, zerknij i sprawdź informację – tu znajdują się wyłącznie atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Higienę i komfort dadzą dziecku wyprofilowane falbanki które zapobiegają przed przeciekanie.
Reasumując: w wielu przypadkach popularne pieluchy jednorazowe spiszą się znakomicie – brudną pieluchę zwyczajnie się wyrzuca (dowiedz się więcej o ekologicznych pieluchach jednorazowych). Jednak, kiedy zdarzy się, takie pieluchy powodują podrażnienia u malucha a także kiedy chcemy żyć EKO, kupmy pieluchy wielorazowe lub ekologiczne.