Dlaczego nowoczesne pampersy bywają o wiele częściej wkładane małym dzieciom niż pieluszki tetrowe

Wejście na rynek pieluch, zwanych tradycyjnie pampersami, rodzice powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie zadecydowało o tym, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wytworzonym, bądź co bądź, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodzic z lat 40 ubiegłego wieku podarowałby może pół majątku w zamian za opakowanie pampersów.

dla małych dzieci w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszły prawdziwą ewolucję. Wózki stały się mniej ciężkie, bardziej zwrotne i komfortowe, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad drzemką dzieciaków. Nie zadziwia nas fakt, że i pieluszki tetrowe (zobacz na: ) musiały znaleźć swego następcę.Dużo kłopotu sprawiało niegdyś pranie pieluszek, ich prasowanie i suszenie. To bardzo czasochłonne zajęcia, w których pomagali także dziadkowie.

Samo czyszczenie wymagało kupna specjalnych proszków do prania i wykorzystania gorącej wody – czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali gehennę, kiedy w podróży brzdąca trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je bez trudu założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają z rozmysłem przeznaczone do tych celów komórki.

Wytwórcy artykułów dla niemowlaków poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wyprodukowane bywają tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę tetrową – za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Majtki treningowe pozostają produktem, który nie jest jeszcze świetnie znany wszystkim rodzicielom, zresztą co poniektórzy z nich podchodzą do takich nowości bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieciątek uczy się korzystać z toalety przenośne częstochowa z użyciem innych metod. Niektóre pociechy bywają, przykładowo, namawiane przez mamę i tatę oraz dziadków do siadania na ślicznym i komfortowym nocniku z podobizną Kaczora Donalda.