Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Życie w sercu miast, w których jest ścisk, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się wiele substancji, których nazw zwykły człowiek nie umie nawet przeczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do podstawowych problemów wiążących się mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych miejscach należą nieuleczalne choroby, jakimi jeszcze w poprzednim wieku nikt nie miał potrzeby się zamartwiać: alergie, cukrzyca, nadciśnienie, epidemia otyłości.

Jedzenie

Autor: Bing
Źródło: http://www.flickr.com

Te niezwyklepodstępne, postępujące niezwykle powoli, ale uparte schorzenia wpływają na cały organizm – nie tylko na organy, jakie, można by sądzić, są bezpośrednio narażone na działanie choroby, jak trzustka na obecność cukrzycy. Zwykle w jakiś sposób straci na tym całe ciało.

Nie ociągaj się – czytaj informacje (https://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/) o temacie, który tutaj zaprezentowaliśmy. Sporo detali wyszukasz we wpisie ukrytym pod podanym linkiem.

Całości nie ułatwia fakt, że zarówno nadwaga, cukrzyca, jak i nadciśnienie, sprzyjają takim samym powikłaniom – psują cały układ krwionośny, powodują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze mniej optymistyczny jest fakt, że obciążony układ krwionośny sprzyja rozwijaniu się cukrzycy, a ta – otyłości – babka jajowata łupina.

Stanowi to zamknięte, czarodziejskie koło. Wielu ludzi pojęło, że cierpiąc na otyłość, pracując po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie mając ani trochę ruchu są skazani na wysokie ryzyko wymienionych schorzeń, więc sięgają po słodzik, który dodają do kawy, herbaty czy do skromnych ciast, zamiast cukru.

Pyszne jedzenie

Autor: Jaap Joris
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to pozornie właściwe posunięcie, jednak trzeba to robić świadomie – pierwszy substytut cukru, który się upowszechnił, również jeszcze niedawno najczęściej sprzedawany – aspartam – ma niezwykle niedobre działanie na ciało człowieka, doprowadzając do uszkodzeń systemu nerwowego i wywołując podwyższone ryzyko raka – . mimo że pozostałe słodziki są bezpieczniejsze, tak w rzeczywistości również nie rozwiązują pierwotnego problemu. Drugą kwestią jest prawda, że ludzie nie stronią od kawy – kawa i herbata wiecznie były uwielbiane, ale nie każdy może te napoje spożywać litrami. Zwłaszcza ci z podwyższonym ciśnieniem muszą dość ostrożnie, pod kontrolą lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką popijać słabe napary.

Fakt jest taki, że aby utrzymać pełnię zdrowia, trzeba zrezygnować z mnóstwa drobiazgów: cukru, słodzików, napojów z kofeiną lub teiną. Do pobudzenia się rano wystarczy świeże jabłko, do osłodzenia życia – odrobina miodu. I mnóstwo ruchu.

Jeżeli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego i kliknij na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady.

By zachować zdrowie, należy zmienić całkowity styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych nienaturalnych potrzeb.

Dowiedz się propozycje na smaczne przepisy kulinarne na portalu na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*