Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Życie w sercu miast, w których jest ścisk, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się wiele substancji, których nazw zwykły człowiek nie umie nawet przeczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do podstawowych problemów wiążących się mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych miejscach należą nieuleczalne choroby, jakimi jeszcze w poprzednim wieku nikt nie miał potrzeby się zamartwiać: alergie, cukrzyca, nadciśnienie, epidemia otyłości.

Jedzenie

Autor: Bing
Źródło: http://www.flickr.com

Te niezwyklepodstępne, postępujące niezwykle powoli, ale uparte schorzenia wpływają na cały organizm – nie tylko na organy, jakie, można by sądzić, są bezpośrednio narażone na działanie choroby, jak trzustka na obecność cukrzycy. Zwykle w jakiś sposób straci na tym całe ciało.

Nie ociągaj się – czytaj informacje (https://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/) o temacie, który tutaj zaprezentowaliśmy. Sporo detali wyszukasz we wpisie ukrytym pod podanym linkiem.

Całości nie ułatwia fakt, że zarówno nadwaga, cukrzyca, jak i nadciśnienie, sprzyjają takim samym powikłaniom – psują cały układ krwionośny, powodują podwyższony poziom cholesterolu. Jeszcze mniej optymistyczny jest fakt, że obciążony układ krwionośny sprzyja rozwijaniu się cukrzycy, a ta – otyłości – babka jajowata łupina.

Stanowi to zamknięte, czarodziejskie koło. Wielu ludzi pojęło, że cierpiąc na otyłość, pracując po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie mając ani trochę ruchu są skazani na wysokie ryzyko wymienionych schorzeń, więc sięgają po słodzik, który dodają do kawy, herbaty czy do skromnych ciast, zamiast cukru.

Pyszne jedzenie

Autor: Jaap Joris
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to pozornie właściwe posunięcie, jednak trzeba to robić świadomie – pierwszy substytut cukru, który się upowszechnił, również jeszcze niedawno najczęściej sprzedawany – aspartam – ma niezwykle niedobre działanie na ciało człowieka, doprowadzając do uszkodzeń systemu nerwowego i wywołując podwyższone ryzyko raka – . mimo że pozostałe słodziki są bezpieczniejsze, tak w rzeczywistości również nie rozwiązują pierwotnego problemu. Drugą kwestią jest prawda, że ludzie nie stronią od kawy – kawa i herbata wiecznie były uwielbiane, ale nie każdy może te napoje spożywać litrami. Zwłaszcza ci z podwyższonym ciśnieniem muszą dość ostrożnie, pod kontrolą lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką popijać słabe napary.

Fakt jest taki, że aby utrzymać pełnię zdrowia, trzeba zrezygnować z mnóstwa drobiazgów: cukru, słodzików, napojów z kofeiną lub teiną. Do pobudzenia się rano wystarczy świeże jabłko, do osłodzenia życia – odrobina miodu. I mnóstwo ruchu.

Jeżeli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego i kliknij na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady.

By zachować zdrowie, należy zmienić całkowity styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych nienaturalnych potrzeb.

Dowiedz się propozycje na smaczne przepisy kulinarne na portalu na stronie