Zapoznaj się z poradami kiedy i co warto kupić dziecku

Który z rodziców nie chciałby, żeby jego rosnące maleństwo było ładnie ubierane? Ubierając niemowlaka, a później coraz większego chłopca popełniamy zwykle proste błędy, np. gdy kupujemy dużą liczbę zupełnie nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto kupić dziecku, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczem staje się … poznanie potrzeb dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które są z małym dzieckiem większą część dnia. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą da dziecku odpowiedni strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze w przypadku noworodka ograniczamy się w ubrankach. Urodzony człowieczek dopiero zaczyna poznawać otoczenie. Jego strojem są warstwy opinających kombinezonów albo zapinanych śpioszków. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Po narodzinach rodzice zaczynają też trwającą miesiącami i latami „brudną” przygodę z pieluchami. Problemy z tym związane zmniejszają pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny pochłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać także jako kolejny kocyk. To z pewnością praktyczniejsze rozwiązanie. Więcej na stronie

Większego bobasa, ale wciąż niemowlaka, cały czas ubieramy w kaftaniki. Skóra malucha jest wciąż wrażliwa i podatna na otarcia. Kąpanie maluszka przebiega ostrożnie, namydlając go właściwym szamponem i mydłem do kąpieli. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniczki najlepiej gdy są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, w sam raz na młode ciało niemowlęcia.

Czy wiesz, że z łatwością możesz pogłębić zakres swej wiedzy wiążącej się z opisywanym tematem? Zwyczajnie kliknij ten link oraz zobacz tekst na portalu (https://psychsupport.pl/)!

Pierwsze kroki małego to … jednocześnie pierwsze kroki ku nowym ubraniom. Maluchów przebieramy raz po raz w spodenki, szelki, małe koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w malutkie sukienki, pierwsze kokardki, czy barwne butki. porusza się już śmiało i pewnie, konieczne jest kupienie pasujących bucików. Domowe kapcie nie są pierwszymi butkami dla dziecka. Kiedy jeszcze nie chodzi ubieramy malca w materiałowe buciki jak na . Kapcie są obuwiem, które dziecko zaczyna identyfikować jako własne. Na tym etapie rośnięcia butki dzielą się już na te z wzorami chłopięcymi i dziewczęcymi.