W jaki sposób wybierać dobrego fotografa do sesji noworodkowej?

Wszyscy wiemy, jak bardzo ulotne są chwile. Zwłaszcza te, które tyczą się noworodków. Dla opiekunów takich dzieci czas upływa niezwykle prędko, i żeby go w jakiś sposób zatrzymać, często decydują się na wykonywanie fotografii.
Aktualnie jest nawet specjalna dziedzina fotografii, która specjalizuje się w profesjonalnym wykonywaniu sesji zdjęciowych noworodków.

Opiekunowie mogą potem pokazywać te zdjęcia wszystkim swoim przyjaciołom czy członkom rodziny. Jednak żeby tego typu zdjęcia były nietypowe i ukazywały jak słodki mógłby być bobas, powinny być robione we właściwy sposób. Z tego też powodu zanim zdecydujemy się na fotografa, musimy możliwie dokładnie obejrzeć jego portfolio, żeby dowiedzieć się, jak duże ma on doświadczenie. Bardzo istotny jest też jego charakter, czyli usposobienie. Jeżeli interesuje Cię fotograf jest miejscem, w którym działają tacy właśnie fachowcy. Jeśli fotograf nie będzie miły, to oglądanie tak wzruszających zdjęć zawsze będzie również budzić nieprzyjemne wspomnienia. Jeśli jednak już pierwszy kontakt, np. telefoniczna będzie odbywać się w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć odczucie, że znasz tego fotografa już od długiego czasu, to na pewno później będzie jeszcze korzystniej.

dziecko

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu specjalista będzie umiał Cię uspokoić, czy też nawet ośmielić. Pokaże Ci, jak prezentują się fotografie stylizowane, a jak naturalne. Nastrój, jaki ma być uchwycony na fotografiach jest rzeczą niezwykle ważną, lecz też indywidualną. Tego typu fotografie mogą rozczulać, czy nawet śmieszyć. Nasze potomstwo mogłoby mieć na głowie jakąś śmieszną czapeczkę albo choćby stosunkowo duże słuchawki.

Jednak poza ideą liczy się też techniczna jakość zdjęć i ich późniejszy retusz. W wypadku fotografii noworodkowej tego typu prace powinny być bardzo delikatne.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Inne tego typu wiadomości przeczytasz również tu (http://www.ipschool.pl/pl/zlobek-wroclaw).

Przecież nie chcemy, żeby dziecko przypominało lalkę.