Nasze szkraby przez wiele lat chodzą do szkoły – powinny mieć dobry plecak

Zatroszczmy się o zdrowy kręgosłup swoich dzieci już od najmłodszych lat — za każdym razem kupujmy porządny plecak.
Biorąc pod uwagę fakt, że nasze oseski siedzą w murach szkoły wiele godzin każdego dnia przez minimum dwanaście lat, i to, że są zmuszone codziennie nosić do szkoły kolekcję ciężkich książek, powinniśmy kupić im porządny tornister.

karmienie

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi wszakże o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to ważna sprawa. Statystyki w obecnych czasach są niepokojące, gdyż okazuje się, że coraz młodsze szkraby mają znaczne kłopoty z kręgosłupem i odczuwają znaczne bóle pleców. Może to pociągnąć za sobą poważne konsekwencje i zakończyć się dokuczliwymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister, zwykle mamy na myśli ten, który jest dopasowany do pleców malucha.

Nie poddawaj się – kontynuuj (http://visaandwork.com/o-nas) interesujących Cię wątków. Znajdziesz ich dość wiele na naszej kolejnej stronie. Namawiamy!

Zatem plecak nie może być zbyt wielki i musi mieć regulowane szelki. Musi posiadać również pasek piersiowy, żeby szelki ciągle się nie zsuwały z ramion — zwłaszcza u drobnych szkrabów czy zimą ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, żeby plecak miał wyprofilowane plecy. To najważniejsze.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w niniejszym materiale tematy i masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na taki temat – kliknij tu ortopeda sportowy kraków.

Tornister powinien być wygodny nie wyłącznie od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej. Powinien posiadać kilka przegród — na książki, na kanapki oraz na ciuchy i tenisówki na W-F. Ponadto, powinien mieć również kieszeń na butelkę.

Istotnym elementem będzie też uchwyt, żeby plecak dało się powiesić na haczyku przy ławce czy w szatni oraz odblaski, które powinny być wkomponowane w wygląd plecaka tak, aby nasz szkrab był świetnie widoczny na ulicy po zapadnięciu zmroku.