W jaki sposób spędzać wolny czas z młodzieńcem?

W przebiegu przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dorosłości latorośl wymaga mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, zaś więcej kontaktów z rodzicielem.
By rozwinąć bliskość z latoroślą, odnajdźmy zabawne sposoby odnalezienia z nim wspólnych tematów.

Mając w domku młodzieńca, gros czasu poświęcamy zapewne na monitorowanie, nie natomiast na to, aby się znakomicie bawić. Gdy dzieciątko było małe, siadywaliśmy na posadzce oraz bawiliśmy się w różnorodne, nawet bzdurne, gry, jakie sprawiały mu radość. Aktualnie, gdy mamy więcej napięcia powiązanego z pracą, dość niewiele czasu wolnego, a także ograniczone środki, „zabawa” z latoroślą wydaje się być krępującym obowiązkiem, nie natomiast radością. Widać to zwłaszcza wówczas, gdy latorośl ma bardzo wiele ponadplanowych zajęć. Rozpoznanie zamiłowań potomka nastręcza jakiejś inwencji, jednak nasz humorystyczny stosunek wywołuje, że dziecko dostrzeże nas w innym świetle, tzn.https://maszyny-tmc.pl/granulator-peleciarka-do-pasz/ granulator do paszw charakterze osoby, z jaką może odnaleźć wspólny język. Możesz razem z potomkiem obejrzeć serial dla młodzieży, na przykład Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować na jego temat.

buffy

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź czas, gdy oboje jesteście wolni po czym sporządź spis zajęć, jakie możemy zrealizować w sposób spontaniczny.

Jeżeli podoba Ci się materiał, który teraz widzisz, to z pewnością zabsorbuje Cię także ten portal. On również opisuje zbliżony temat.

Zapytajmy córkę albo syna, czy im to pasuje, a potem trzymajmy się wyznaczonych ram czasowych.

Kiedy wypadnie nam coś niespodziewanego, potraktujmy uplanowany z potomkiem czas jak świętość – dotrzymując słowa, pokażemy potomkowi, jak nadzwyczaj jest dla nas istotne. Jeżeli sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wtenczas spotkanie na następny dzień, zamiast całkiem z niego rezygnować.